Pogledaj jedan post
Old 30.05.2003., 10:09   #6
Re: Brakovi Za Papire

Quote:
PowerLock kaže:
BRAKOVI ZA PAPIRE
Mozda bi bilo dobro na jednom mjestu sakupiti informacije o procedurama i cijenama sklapanja brakova za papire u popularnim destinacijama nase dijaspore:

...

USA - U velikim gradovima cijena je oko 10000 USD, procedura komplicirana, potrebno da partneri doista zajedno zive zbog ucestalih provjera imigracijskih vlasti, koje znaju baniti i po noci i provjeravati da li zajedno spavate u krevetu. Osim inicijalnih 10000 dolara od onoga koji kupuje papire ocekuje se i da djelomicno uzdrzava partnera za vrijeme cijele procedure. Koliko sam skuzio ovdje se to uglavnom radi preko rodbinskih veza i sa provjerenim partnerima i nije ni izdaleko tako jednostavno kao u Evropi. Od braka do drzavljanstva - oko 5 godina.

...
Ne znam odakle ti ovo, osim ako ne uračunavaš troškove života, a za kojih $10000 USD nije ni približno dovoljno. Od vjenčanja do državljanstva potrebno je tri godine, jer je to poseban slučaj, s time da se ne smije iz zemlje izbivati dulje od šest mjeseci do godine dana.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline