Pogledaj jedan post
Old 29.09.2004., 00:31   #7
Quote:
“European Credit Transfer System (ECTS) – Europski sustav prijenosa bodova, omogućuje priznavanje rezultata rada studenata uporabom opće prihvaćenih mjera: bodova i ocjena".
Dokumentacija koja je nekom sveučilištu potrebna za sudjelovanje u ECTS-u sadrži detaljni opis nastavnog programa, nastavnih metoda, načina ocjenjivanja te broj ECTS bodova po pojedinim predmetima. ECTS bodovi se dodjeljuju prema jednostavnom kriteriju: normalno opterećenje studenta tijekom semestra je 30 ECTS bodova, a pojedinim predmetima dodjeljuje se određeni broj ECTS bodova na osnovi učešća u ukupnom studentovom radu, što uključuje prisustvovanje nastavi, samostalni rad, pripremu za nastavu, učenje i izradu projekata.
Zahvaljujući razgovoru koji smo dekan FER-a, prof. dr. sc. Slavko Krajcar i ja vodili godinu dana ranije s potpredsjednikom BEST-a International za edukacijska pitanja o mogućnosti priznavanja ECTS bodova stečenih tijekom BEST seminara, tome što sam sate i sate prosjedila na raznim povjerenstvima zaduženim za uvođene ECTS bodova na Sveučilište u Zagrebu i konačno činjenici da smo na FER uveli ECTS, moj odgovor je bio: "Naravno da mi to možemo :-) !" Uz to su važni argumenti bili primjerenost tema, kvaliteta seminara i ozbiljan završni ispit.
Nakon konzultacija s dekanom i donešena je konačna odluka i sve ostalo je bilo jednostavno: na isti način pripremljeni su i materijali za BEST Summer Course 2001 i prema istim kriterijima programu su dodijeljeni ECTS bodovi. Svi studenti koji su položili završni ispit dobili su svu potrebnu dokumentaciju koja će im omogućiti da im matični fakulteti priznaju njihov rad tijekom BEST seminara jednako kao i rad ostvaren na matičnoj ustanovi.
I tako su po prvi put na BEST-ovom zbivanju u Hrvatskoj studentima dodijeljeni ECTS bodovi. Trebalo je samo malo dobre volje i malo truda.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom