Pogledaj jedan post
Old 19.04.2011., 11:38   #73
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
Iznova osuditi modernizam i progresivizam? Mozes li ovo malo pojasniti? Vec naslucujem da se iza ovih rijeci ne krije nista dobra..
Zadatak Crkve nije da ide u korak sa svijetom, ili u korak sa vremenom, već samo i isključivo da ide u korak sa Istinom. Modernizam i progresivizam to negiraju i misle da Crkva mora biti u skladu sa svijetom i vremenom, prilagođavajući se modama i hirevima svijeta.

Na primjer, danas je politički korektno govoriti da je homoseksualnost normalna i prirodna, pa bi tu retoriku trebala prihvatiti i Crkva. Danas je normalno da je čovjek u središtu svake manifestacije, pa tako treba biti i na Misi. To su tipični modernistički stavovi, koje je papa Pio X oštro osudio, a današnja se Crkva to ne usuđuje.

O progresivizmu i modernizmu sam davno pisao, pa pročitaj ovdje ako te zanima.

Quote:
kaze da je latentnih homoseksualaca u svecenickim krugovima cak 50 %
I to kao ima neku statističku vrijednost? Čovjek se očito kretao u takvim krugovima. To je kao da ja, na osnovu krugova u kojima se ja krećem, zaključim da 90% Hrvata ima završen fakultet i da je 50% Hrvata diplomiralo fiziku.

Quote:
Takodjer spominje neku organizaciju unutar Crkve, Opus Dei, gdje se otvoreno pricalo o tome kako bi bili sretni da su Hitler i ekipa rijesili zidovsko pitanje..
Potpuna glupost. Opus Dei djeluje već 5 godina u Hrvatskoj, potpuno javno i otvoreno. I ja sam često idem na duhovne obnove kod njih (Vlaška 70E, Zagreb), a i poznajem puno pripadnika Opusa Dei. To što je rečeno nema nikakve veze sa istinom: jedini cilj Opusa Dei jest pomoći ljudima da u svom svakodnevnom životu (u obitelji, na radnom mjestu, u školi...) žive u skladu s kršćanskim naukom i tako postignu svetost.

Quote:
STA TO SVE O CRKVI KAO INSTITUCIJI MOZE RECI??
O Crkvi ništa, ali zato može puno toga reći o tom svećeniku koji, svjesno ili nesvjesno, govori potpune gluposti i laži. Nadam se nesvjesno.

Quote:
Crni_Jack kaže: Pogledaj post
Nisam siguran, da bi navedene mjere dale rezultata. A prilično sam siguran da se i neće dogoditi. Baš suprotno. Ne treba podilaziti vremenu u kojem živimo, ali ne treba ga ni ignorirati. Tako da mislim i nadam se, da od tvojih očekivanja neće biti ništa.
Vidjet ćemo Ovaj papa je, iako prilično polako, već poveo Crkvu u tom smjeru o kojem govorim. Nažalost, 5 godina jednog pontifikata nije dovoljno da ispravi 50 godina srljanja u relativizam. Daj ovom papi još dobrih 5 godina, i neka ga naslijedi netko tko je na istoj liniji kao i on pa ćeš vidjeti...
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline