Tema: Mobbing
Pogledaj jedan post
Old 22.08.2011., 14:58   #51
radno pravo - savjet i pomoć

pozdrav svima...evo situacija je ovakva...
suprug radi u jednoj od najvećih građevinskih firmi u rh ( ako ne i najvećoj...) kao poslovođa...
već od samog početka rada u toj firmi događale su se određene namještaljke, konkretno, naručen je bio beton, određena osoba je dio betona prodala, i kad je suprug vidio da betona manjka, nazvao betonaru i uspostavilo se da je beton ukraden...naravno, bez dokaza su okrivili supruga za to ( radi potpisa na otpremnici ili čemu već), i kad je suprug prema određenim saznanjima prilikom samog disciplinskog postupka upućivao na krivca, nisu htjeli ni čuti za to i dobio je opomenu pred otkaz,a sve u trajanju od jedne godine...
kako ta firma plaća studije svojim radnicima, dao je molbu za financiranje studija obzirom da ja studiram pa sami ne možemo... kada je već trebalo biti odobreno, odbili su ga izjavom da ga još prate na radu zbog "prodaje betona", a prošlo je više od 2 godine od opomene...(koja je trajala 1 godinu)...

zatim, dobiva prijeteće sms poruke o nepostojećim slikama koje će se predati direktoru, a koje upućuju na prodaju već nečega...i naravno, te slike neće biti isporučene direktoru ako se toj osobi isplati određena svota eura...

nadalje,iz njegovog "kontejnera" misteriozno nestaju knjige i situacije koje vodi i to dan-dva prije nego što se trebaju predati...i tada dobije rok od 2 dana da to sve ponovo napiše ...

nije bio u mogućnosti iskoristiti preostala 2 tjedna prošlogodišjeg godišnjeg odmora...a ove godine odmah početkom 7. mjeseca dao je zahtjev za godišnji
od 1.8...da bi tek 1.8. (kada smo već trebali biti na moru) morao na razgovor k direktoru o tome da li će mu se godišnji odobriti ili ne...i naravno,( unatoč činjenici da je more već bilo uplaćeno), godišnji mu je odbijen i to na veoma ružan način, normalna osoba tako se ne odnosi ni prema najodvratnijem psetu... moram napomenuti, da samo tjedan dana prije osobe su dobivale godišnji i u trajanju od 3 tjedna i da je presudno bilo da li je more uplaćeno u njihovom odmaralištu ili ne ( naravno, mi nismo uplatili kod njih...)

a sada najnovija situacija, zbog koje više ne znamo što ćemo i radi koje se bojimo za njegov posao je iživljavanje i spletkarenje njegove nove šefice...
žena nema pojma o poslu, svi živi se na nju žale direktorima, ali nema pomoći...kaže suprugu da napravi jednu stvar, on napravi iako je upozori da se to ne radi tako i da neće biti dobro, no ona i dalje zahtjeva...a kad se desi točno ono na što je moj suprug upozoravao, promijeni priču,kao ona nije to rekla i svali krivnju na njega...i tako svaki dan, dok danas nije došao direktor sa pričom koja je sva kontra supruga a u korist šefice...

suprug stvarno ima osjećaj da mu postavljaju klopku da mu mogu dati izvanredan otkaz, a mi ne znamo što ćemo...samo je on zaposlen,imamo malo dijete, podstanari smo,plaćamo moj fakultet i imamo kredit za auto...tako da moramo nešto poduzeti ali ne znamo što...
za početak sam rekla da moramo nabaviti diktafon da snimi potajno sve naredbe svoje šefice... nije neka ideja, ali šta ćemo...ionako je tamo sve puno spletki, podmetanja i podmuklosti...

Zadnje uređivanje chasei : 22.08.2011. at 15:00. Reason: pogreška
chasei is offline  
Odgovori s citatom