Pogledaj jedan post
Old 19.07.2005., 08:57   #80
Quote:
Secundo kaže:
Znaš šta? Da je to život, ne bi se ja bunio. Ali to je vegetiranje pored zombija od žene, zato što ona po noči ustaje (radnim danom) i vikendi puni pospanosti (tada je na meni red). Ma samo nastavi tako, i ispast će da samo superman i catwoman mogu imati djecu, a da to nije za normalne smrtnike.

Secundo, svi smo to prošli. Dobro, ne baš svi, ali vidim da nas je dosta.
Makar, ja moram reći da sam spavala, i to dobro. I to zato što sam pustila dijete da spava u našem krevetu. Naravno da sam ju prvih 8 mjeseci dojila češće po noći, ali nakon toga se to svelo na jedno noćno dojenje, kojeg se ja ne bih ujutro niti sjećala.

I nekako sam se navikla ne prospavati noć u komadu, pa mi to nije smetalo. Bilo je boljih noći i težih noći, uspavljivanja od 15 minuta i uspavljivanja od sat i pol. Dojila sam do 27 mjeseci, pa je i to utjecalo da se dulje budi po noći.

Ali znaš što? Mislim da je najvažniji u cijeloj priči bio moj atitude prema tome svemu. Ja se nisam uzrujavala što se ona budi, nisam se uzrujavala što ne spavam u komadu. Sama sam sebi obećala dok sam bila trudna da ću uživati u svakoj sekundi sa svojom bebom, između ostalog i zato što sam bila prilično sigurna da drugo neću imati.
To obećanje samoj sebi sam ispunila.
Probaj shvatiti da ne pišem ovo iz nekog osjećaja superiornosti, ja iskreno vjerujem da je to najlakši i najprirodniji način roditeljstva.
Što se tiče Attachment Parentinga, vidi www.askdrsears.com, a možeš i uguglati Instinctive Parenting, pa ćeš vidjeti o čemu se radi.
A i prošaraj ovdje po starim temema, pisali smo već o tome.

Biti će sve OK, a godinu dana se nećete ni sjećati da ste kukali .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom