Pogledaj jedan post
Old 05.10.2017., 15:00   #59
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Vjerujem da mozda negdje tamo i ima, ali ja takvog nisam u svome zivotu nasla.

Tocno tim rijecima mi je i sam znao reci. Mislim da nisam propustila nesto bolje. Naime, ovih 9 godina koje spominjem, to su godine koliko se mi poznajemo ukupno. Nismo od prvog dana hodali... U prvom periodu dok je bio posvecen poslu, ja sam imala svoj zivot i neke veze. Od 2012. smo mi nekako krenuli s povremenim druzenjem, ali puzevim korakom, sve do pred kraj 2015. kad je postalo sluzbenije, odnosno, poceli smo se zajedno pojavljivati na dogadajima tipa vjencanja/krstenja , druzenja s prijateljima...
Kakve su ti bile te veze?
Redovno vidanje ili ti je bilo previse?

Ovaj puzev pocetak koji je polako prerastao, doduse, vise formom nego ucestaloscu druzenja u sluzbeni, moze se gledati kao tvoj odnos s roditeljima.
Rijetko uzivo, ali znas da su tu negdje za tebe.
Tako nekako dodje i s njim. Znas da te voli, ali....okolnosti i to.



Quote:

Iako vecina postova ide u smijeru kritiziranja njega, ja ne mogu reci da on ne poduzima bas nista. Otkako je ostao bez posla, pokrenuo je OPG. Poslao je stotine zamolbi. Ove godine je odlucio upisati neke skole i tecajeve kako bi si prosirio vjestine i mogucnosti zaposljavanja, kako kod nas tako i vani. I to je zadnja etapa nakon koje definitivno sibamo van. Prema planu.
To bi trebalo biti u sijecnju sve gotovo pa cemo vidjeti pakiraju li se koferi ili ce se dogoditi opet nesto radi cega treba "jos malo pricekati".
Cak i da nema takve starce-tlacitelje, ovo ne lici na 'pakiram kofere za tri mjeseca i selim u nepoznato. Prema planu.'
Tecajevi i skole ne traze njegovu prisutnost tu?
To je preko kompjutera ili ce sve bit gotovo?
OPG-om ce se bavit netko drugi?
Ako mu koja molba prodje, kako ce objasniti starcima da ipak ide?
Ne znam, nekako to sve vise vuce na ukopavanje tu a ne na rezanje korijenja uraslog u domacu grudu.

Quote:

Znam da mozda tako zvuci, ali zbilja nije taj slucaj. On obozava djecu i stoput je zamisljao nasu malu Saru. Da, imamo imena vec. On zeli pobjeci od svega doma, samo nije spreman za dramatican rez, vise nekako pokusava sloziti stvari da sve sto napravi, prodje bez nekih teskih osjecaja. Kao, prirodnim procesom. "Evo, napokon sam nasao posao, idem van", "A ako bas moras, nista, sretno ,javi se" - to bi bio valjda najlaksi i najljepsi scenarij, i nema zelju da umjesto toga dozivljava pickaranje i brisanje iz oporuke. Samo meni to bas ne djeluje realno. Uvjerena sam, kad dodje trenutak da ide (najavio je da ide van u sijecnju za poslom), biti ce kukumakanja i plakanja, i kukulele ne idi sine, kako ce mama sama... Ocekujem da se iznenada pojacaju i neki njeni simptomi da mu bude jos teze.. On tvrdi da ga nista nece odgovoriti tada.
Oboje ste skloni sanjarenju. Pocevsi od smisljanja imena djecurliji pa do zamisljanja najidealnijih mogucih scenarija.

Ti djelujes realnije ali moze bit i da i on zna kako je to sve tek wishful thinking kojim uljepsavate vrijeme kad ste zajedno.
To sto tvrdi da ga nista nece odgovoriti moze biti slicno kao sto ti radis kad ga zelis ohrabiti pa glumis da si jaca nego jesi.


Quote:
mu sve ovo sto i vama kazem, da mi je dosta tog cekanja i takvog zivota, ali kao sto rekoh, on padne u neku superdepresivnu epizodu, zakljuci kako mi je dosta njega, place, sav je jadan i tuzan, redovito mu krv krene na nos i strah me da mu se nesto fizicki ne poremeti u glavi ako nastavim inzistirat jer mi taj izboj krvi nije nekako uobicajen da se dogadja... A probajte zamislit da nastavljate cijedit covjeka iz kojeg doslovno curi krv od pritiska.
Slomi se kad sam tuzna, onda se nekad pravim jaca no sto jesam, da njemu bude lakse. Ali, mislim da sve losije glumim.
On ima problem sa starcima ali to je njegov problem koji on mora rijesti da bi poceo samostalan zivot. Nije to lako a cesto se ni ne uspije.
Uz to ima i problem da fizicki reagira krvarenjem kao reakcija na emocionalne konflikte.
Sto se moze odraziti i u drugim aspektima zivota.
Ti takodje imas problem s tim da njega ne mozes pustiti iako ti ne cini dobro.
Cak i ako ga ostavis, ostat ce ti osjecaj odgovornosti i straha.
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom