Tema: Jazavčari
Pogledaj jedan post
Old 06.01.2009., 17:13   #19
Jazavčar-pomoć

imam malog jazavčara(4 i pol mjeseca) i imam par pitanja.naim roditelji su kupili tog psa,a ja sma na faksu,sad sma doma,prvi put ga vidim, pa bi se volio malo educirat da prenesem znaje i njima i ostavim psa u pravim rukama search mi nije jništa izbacio i osobno sma pregledao par stranica unazad pa se ispričavam ako je bio sličan topic već.
1. pitanje i ono koje me najviše zanima je vezano za prehranu,tj količinu prehrane.naslušao sma se raznih nestručnih savjeta,a lokalni veterinar je retardiran do zla boga.
Kolko tolko mjeseci starom psu davat količinski hrane i kolko puta dnevno?
Za sad su mu davali jednu malu pedigre(znam da je smeće,i to sma na forumu danas doznao tek ) vrećicu ujutro i cca šaku keksića i vodu,nakon toga šetnja...nakon toga bi mu još dali 2 puta dnevno keksića.. onu malu posudicu malo više od pola punu,navečer bi ga još jednom prošetali,al pas dosta često trči oko kuće i igra se sa sestrama(u pripizdini je pa ima prostora: )
spava u kući,al ujutro ga oko 7 pustimo van da obavi nuždu
problem je što je naizgled stalno gladan.znam da će pas jest kolk mu daš al ovaj stalno kopa okolo po travi i pokuša pojest sve što nadje,travu,grančiće,masline i teško se smiri dok mu ne daš jest,nekad dok spava na kauču se u stotinki pojavi u kuhinji ako ja otvorim frižider ili ormarić i gleda u emne ko da 20 dana nije jeo...a ovako na prvi pogled baš i n e izgleda mršav
što bi trebao promijenit u načinu i vrsti prehrane(znam da se treba maknut s pedigrea) kada otprilike ga hranit,koja vrsta hrane i sl
također,izgleda da ne reagira baš na neke disciplinske mjere,nekad kad ga šetam i kad počne grist uzicu novine baš i ne pomažu,a ne želim ga zveknut jače
i treće,starci mi otprilike jednom mjeečno moraju putovat pa 2-3 dana pa ostavmo psa kod rodbine,kolko to utječe na psa,ta kratkotrajna promjena okoline
Pomozite meni i Čarliju,hvala lijepo: )

Zadnje uređivanje narugrim78 : 06.01.2009. at 17:24.
narugrim78 is offline  
Odgovori s citatom