Tema: Norveška
Pogledaj jedan post
Old 31.12.2005., 01:45   #13
Quote:
Svea kaže:
Nedavno mi je dečko dobio ponudu za posao u Norveškoj. Inače, oboje imamo dobre poslove u ZG i srećom nismo u situaciji "trbuhom za kruhom".

No... ovo jednostavno izgleda kao ponuda koja se ne moše odbiti. Uz to, i meni će vjerojatno ponuditi odličan posao, tako da što se toga tiče ne bi trebalo biti problema.

Zanima me - zna li itko od vas nešto više o Norveškoj nego što piše na turističkim web stranicama? Jeli netko bio tamo? Možete li zamisliti život u Oslu?

Ne znamo još... da li se odlučiti za taj korak ili ne??
OK, vrijeme je za otrijeznjenje.

Ovako, sto se tice prirode Norveska je prelijepa. Zimi se mozes i skijati. Sto se tice zivota Norveska je preskupa, tacnije najskuplja drzava u Europi. Sve kosta bezobrazno skupo pa makar da si dobila i na Eurolotu glavni zgoditak. Jednostavno vecina stvari toliko kosta da je to budalasto kupiti.

Fina je za posjetiti na par dana, najvise dvije sedmice i ako zelis ostati dulje garantovano da ces pobjeci glavom bez obzira jer ti se Skandi stil zivota nece svidjeti. Sto se tice ljudi nemoj nasjedati na reklame. Skandinavci nisu ni priblizni onom kako se predstavljaju. Uglavnom nemoj da vas vara velicina place prije nego ste provjerili u kojem je omjeru prema cijenama jer ne zaboravi pivo u Oslu kosta 50 kruna.

Moj savjet ako imas dobro placen posao u Zagrebu je da otkacis bilo Oslo, Copenhagen, Helsinki ili Stockholm bez razmisljanja jer neces imati kvalitetu zivota zagrebackog ni 10%.
__________________
Uskladi sig s pravilima. Obavijest mozes vidjeti na vrhu svakog podforuma.
JohnSR is offline  
Odgovori s citatom