Pogledaj jedan post
Old 08.01.2011., 11:50   #1779
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Nije ni čudo zašto ti nitko nije odgovorio kad dođeš s tezom svi ste vi pukli glavom i to.
Pa valjda je to tome tako jer određeni spelovi, magijski pribor it, itd u kombinaciji s još nekim stvarima zapravo bude određenu vibru, energiju, pa samim time i znanje koje žele probuditi i koristiti ju za one il ove svrhe.
Samo, možda griješim, ali nije mi jasan onaj dio o nepismenoj babi, jer mi se nekako čini da je za magiju bitnija intuicija i instikt, a ne racio... ili obrazovanje.

Možda nije prava tema da postavim svoje pitanje, međutim kako vi gledate na utjecanje na tuđu volju?
Osobno nemam nekog osobitog pojma o magiji, nisam vještica, mada ne znam kud će me život jednom odvesti, ali znam okvirno neke stvari.
I prema onome što sam čitala, zakonitosti magije navode da se ne bi trebalo utjecati na volju drugih ljudi, jer navodno je to veliki karmički teret onda, ali čemu onda često ti isti ljudi koriste recimo ljubavne spelove, kako bi zaveli nekoga i sl? Zar to nije utjecanje na slobodnu volju osobe kojoj se ne da biti s tobom?
Okej, nisam došao s tezom da su SVI pukli, nego da je vjerovanje u to uvreda za moj mozak, tj moje shvaćanje. to nije uvreda za SVE ostale, nek vjeruje tko u što želi, ja nemam problema s tim. ako je uvreda za moj um, ne mora biti uvreda za nečiji tuđi um, nismo svi jednakih mentalnih sposobnosti
S tvojom tezom oko nepismene babe se slažem, no ne slažem se s ovom energijom, vibrom i takvim spikama. Ali me svejedno fascinira moć i uticaj koji na osobu ostave nečije riječi. Sasvim mi je razumljivo kad ti neka cura/dečko kažu "ne volim te", "ne sviđaš mi se" i tome slično, skužiš da je to činjenično stanje i pomiriš se s tim. Ali, dođe ti neki nepoznat lik, još ako sumnjivo izgleda i kaže ti "proklet bio" ili "ti ćeš umrijet kroz 5 dana ako do tad ne baciš pseću kosku iza leđa na pun mjesec" i ti se primiš na to kao da je sam bog sišao s nebesa i rekao krajnju istinu. To mene zanima, kako ljudi razlučuju činjenična stanja izgovorena riječima, od nečega što je apsolutno nemoguće, a opet su u stanju sebe uvjeriti da je to ne samo moguće, nego NUŽNO da će se dogoditi.

zakonitosti magije mogu govoriti o utjecaju na tuđu volju koliko god žele, kad je i rečenica "puše vjetar, možeš li zatvoriti prozor?" utjecanje na nečiju volju zarad ostvarenja vlastitih ciljeva. mogućnosti jezika su nepregledne, a svaka od njih ovisi o tome kako se tumači koji simbol. jednostavna priroda sebične životinje koja se služi govorom!
__________________
U svijetu od kostiju
Ja sam lubanja od zlata...
Adept is offline  
Odgovori s citatom