Pogledaj jedan post
Old 14.05.2013., 22:35   #14
Quote:
Joker HRHB kaže: Pogledaj post
Evo kod mene u Kninu u zadnjih par godina ima nekoliko muslimanskih familija, točnije u Kninu ima oko 30 - ak Bošnjaka, bauštela, pastiri i tako.

Ljudi su se preselili ovamo i tu su se nastanili za stalno.

Najviše ih je s područja Bihaća, i tog kraja, također ima iz Mostara jedna familija, te jedna iz Tešnja.

Samo mi nije jasno kako imaju papire ovdje i sve to, je li moguće da imaju državljanstvo hrvatsko pa zato ?
Vec se o tome pisalo.
Iz nekog razloga krajem 90-tih nakon rata,je hrvatski konzulat u Bihacu djelio sakom i kapom domovnice muslimanima iz bihacke regije.
Cak 60-70 000 domovnica je podjeljeno,sto je valjda vise od 1/4 stanovnistva bihackog kantona.
Zasto je to tako Vjerojatno je to podrucje koje duboko ulazi u teritorij Hrvatske pa zbog strateskog znacenja su htjeli "pohrvatit" tamosnje muslimane,pa su olako djelili putovnice? Makar se tamo ne osjecaju Hrvatima,jer na izborima za hrvatske stranke ne glasaju,nego glasaju za bosnjacke.
Uz to treba reci da je podrucje Bihaca jedno od onih koje je poprilicno zahvatio val iseljavanja,ali uglavnom u zapadnu Europu,prekomorske zemlje...Vjerojatno tome kumuju hrvatski papiri sa kojima se lakse odseliti.
Gledao sam na HRT reportazu kako ljudi iz Kladuse,Cazina,Bihaca traze neku poveznicu sa Hrvatima,a sve ne bi li dosli do putovnice.Covjek je doslovno rekao da sa BiH papirima ne moze nigdje,cini mi se da je taj htio u Nizozemsku.Traze neku ispravu od NDH jer je ista smatrala muslimane da su Hrvati.
Cilj za 99% nije ova jadna siromasna Hrvatska nego dalje na zapad.
Neki od tih sto su dobili putovnicu ce se vjerojatno doselit u Hrvatsku.

Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
pokrit će se to useljavanjem.
inače, trenutno trokutistan ne rađa dovoljno ni za milijun ljudi, a imao je 2 milijuna 1991.
tako da će tu morati doći do usisavanja iz drugih krajeva BIH da se to kompenzira.
Bosnjaka se godisnje rodi oko 17 000.To je lijepa brojka i za preko 1,5 milijun ljudi.
Trebalo bi ih se radjati ispod 10 000 da to sto kazes bude tocno?
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline