Tema: smrt
Pogledaj jedan post
Old 28.09.2007., 14:29   #3
Quote:
moria3 kaže: Pogledaj post
evo,meni osma kuća počinje u lavu,a završava na prvih par stupnjeva vage.
,ars mi je u djevici na 26. stupnju u kvadratu sa neptunom i uranom iz 12.(strijelac).
u konjukciji je sa južnim čvorem u vagi.
vladar lava mi u 9oj-kvadart neptun i asc.
vladar djevice mi j u 9oj u škorpionu ,konj. pluton ,opozicija jupiter(ovan,3.)
sextil neptun i asc.
vladar vage-venera u vagi(9. opozicija jupiter,trigon mjesec u vodenjaku,sextil uran i saturn_12. i 11.).
ja bih trebala dakle umrijeti naglo ,valjda u prometu i dosta bii ljudi trebalo za to saznat.
smrt u inozemstvu...
kaj vi mislite?
Osma kuća pored smrti predstavlja i: seks, nasljedstvo, pomoć drugih, novac supružnika, okultizam, operacije....
Smrt sama po sebi, da bi se o njoj uopće govorilo (što kao prvo nije astrološki etično), kao predmet tumačenja dolazi poslije procijene vitalnosti, zdravlja, bolesti, sklonosti ka nezgodama i nesrećama, itd. a što se gleda u ostatku karte.
Ono što je najvažnije jest to da astrologija nije isključiva nauka pomoću koje nostradamski astrolog objavljuje nečiju smrt, ili sl. već nauka koja pomaže pri rješavanju tekućih problema, ukazujući na potencijalne opasnosti koje su naznačene natalnom kartom, kako bi osobi pomogao eliminirati štetne životne obrasce koje mu ugrožavaju ljubav, posao, zdravlje, pa i sam život.
Čovjek se sastoji od Sunca (duh, svijest), Mjeseca (duša, sudbina) i asc (tijelo) prvenstveno, i on kroz svoj život prolazi i svjesnim (sunce) odabirom (merkur), i sudbinskim (mjesec) djelovanjem (mars), i zadatak mu je sve to lijepo u svom životu izbalansirati (venera).
Vidim otkuda dolazi ovo pitanje koje si postavila , od fatalističkog razmišljanja koje možeš zahvaliti konjukciji merkura (misli) sa plutonom (fatalizam), koji je vladar 8.polja smrti, a sve zbog neznanja (opozicija jupiter) jer se zaljećeš (ovan) sa zaključcima (3.kuća).
Fala bogu na Neptunovom sekstilu, a kako je Neptun relaksacija, opusti se malo, i nemoj mučiti glavu ovako teškim zaključcima.
Aspekt po aspekt...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom