Pogledaj jedan post
Old 24.05.2013., 00:19   #3024
Ovo sto si zadnje rekao uopce nije "slucajno tako ispalo"...pa nisu oni zavrtili kuglice pa cekali gdje ce se koja zaustaviti na kojem datumu i slucajno se eto dogodilo da su se zaustavile jedna pored druge. Oni tocno znaju KADA I ZASTO odredjuju izricanje odredjene presude. Mogli su recimo staviti presudu Prlicu i ostalima 29., a ovim Srbima recimo tjedan dana kasnije. A oni lupe jednu za drugom, bas onako slucajno...mos si mislit. Tako da, vidjet cemo sto to konkretno znaci. Da li ce se ova druga "ravnati" po ovoj prvoj u smislu da ce biti nekakve kompenzacije i slicno...uglavnom Hrvatska i Srbija se nazalost po svemu ispreplecu zadnjih 10-ak godina, odnosno tako zeli medjunarodna zajednica. Pa tako mi ulazimo u EU 1.7., a Srbija ce zato kao po sistemu spojenih posuda dobiti datum pocetka pregovora dan prije ili mozda cak i isti dan, iako bi oni htjeli da bude na Vidovdan, a to je samo tri dana prije. Prema tome, to uopce nisu slucajnosti...vidjet cemo sto u ovom konretnom slucaju znaci izricanje ovih presuda dan za danom. Da li ce jedna "ublazit" drugu ili nesto slicno...ne znam. Na prvi pogled te dvije presude nemaju neke zajednice veze, ali zapravo zajednicka im je poveznica Bosna i Hercegovina. Koliko znam, i Simatovic i ovaj drugi su isto tako optuzeni za svoje djelovanje u BiH. Tako da mozda reba promatrati to u svjetlu kakvog ce ucinka imati ta dva dana na Bosnu i Hercegovinu kao drzavu. Dakle, tesko da obje presude mogu biti nepovoljne za BiH, pa se moze recimo dogoditi da ako jedna od njih bude oslobadjajuca, sto ce izazvati zgrazanje bosnjackog dijela BiH, da onda ova druga bude osudjujuca, pa je stoga stavljena odmah drugi dan da "ublazi" šok izazvan prvom presudom.
Gerry Conlon is offline