Pogledaj jedan post
Old 07.08.2006., 00:14   #8
(66)

Quote:
arci 21 kaže:
Ja se zahvaljujem na dobroj namjeri deliji ALI meni prijedlog izgleda neozbiljan: lancici, koncici ,krizici.. Mogli ste odmah reci da bacim grah, karte i sve cu "znati". Visak nije mudrost ocito ,ali ovo prevazilazi i glupost. . .
baic 17-pogledaj moj profil
Pa evo dio te gluposti.

VISAK - RADIESTEZIJSKO POMAGALO

Mislim da nema potrebe davati informaciju što je radiestezijski visak jer o tom su pomagalu mnogi autori dali iscrpne podatke.
No, svakako je interesantno iznijeti da, bar što se mene tiče, ja dosad nisam nigdje našao čak ni teoretsku pretpostavku koja bi bila logički prihvatljiva kod objašnjenja koje su to "sile" koje pokreću visak i zašto možemo pomoću njega doći do mnogih, često i nevjerojatnih informacija.
Upravo zato što pomoću viska možemo doći do takvih informacija, razlog je što mnogi razmišljaju o ovom pomagalu s prisustvom mistike iako, po meni, objašnjenje o silama koje pokreću visak nema nikakve veze s "nadnaravnim silama".

Mnogi čitaoci koji prate časopise koji obrađuju teme na granici znanosti upoznati su da se može izraditi fotosnimak vibracijskog polja oko čovjeka koje nazivamo aura (ora).
S druge strane, oni koji su pročitali moju knjigu KRISTAL I. sada su upoznati s energetskim vezama čovjeka s njegovim Energetskim (Spiritualnim, Magnetnim) poljem.
(KRISTAL I., str. 19 i 20)
Prateći povezanost tog Individualnog energetskog polja s aurom čovjeka te s određenim senzorima u sistemu Materijalne svijesti (središnjem živčanom sistemu) tog čovjeka, mnogi će moći shvatiti koja energija pokreće visak. (sl.1, str.34a)

Svakako moram navesti da se u svakom Individualnom energetskom polju (magnetnom polju koje se nalazi u energetskoj planetarnoj mreži) nalaze, kao na tvrdom disku kompjutora, utisnuti podaci (ali i slike) mnogih detalja iz života čovjeka, koje je registrirao Spirit tog čovjeka, tijekom mnogih reinkarniranih života, osim, ako neki, ili svi podaci nisu (razložno) u Polju brisani.
Kako Spirit u Materijalnom tijelu, dakle čovjek, ostvaruje (putem impulsa) stalni energetski kontakt s svojim Energetskim poljem, tako se kod čovjeka koji traži informacije pomoću viska pojavljuju u određenim senzorima vibracije koje će se prenijeti do samog viska.
Znači, "živ čovjek" može doći do mnogih, "svojih" informacija.
No, kako se energetska polja nalaze u Planetarnoj energetskoj mreži, čovjek koji radi s viskom (iako je bolje reći: čovjekov Spirit) može na jednostavan način ostvariti energetske kontakte i s drugim energetskim poljima koja se nalaze u toj mreži, što znači da može doći (uz dozvolu vlasnika tih polja) i do "tuđih" informacija koje se nalaze "utisnute" u tim poljima.
Da se spiritualna međukomunikacija ostvaruje preko Određenih energetskih polja, dokazuju nam i neki snažni spiriti koji mogu djelovati putem prethodno iznesene energetske povezanosti na drugog, ili druge spirite (štoviše i na živa bića "druge vrste") da razmišljaju ili rade neke stvari "po nalogu" tog snažnog spirita (telepatija, hipnoza).

Da bih potkrijepio ovu tvrdnju, iznijet ću za primjer dokumentiranu informaciju američkog fizičara i poznavaoca parapsihologije, doktora Marcela Vogela, koji je izvršio sljedeći test mogućnosti međumisaonih kontakata.
Namjestivši u San Francisku aparat (detektor za otkrivanje laži) koji su u stanju registrirati prisutnost vibracija "stvorenih" usmjerenom energijom intelekta (mislima) te ostavivši u prostoriji s aparatima i drvo života s kojim se duževremenski "družio" i ostvarivao s njim (za mnoge nevjerojatne) misaono-vibracijske kontakte, otišao je u Europu, odakle je stvorio s tom biljkom misaoni, dakle telepatski kontakt.
Te misaone vibracije su registrirane na aparaturi.
Na kraju, dr.Vogel je stvorio takve misaone vibracije koje su djelovale preko drva života da se isključi rad aparature.

Već nam i ova dokazana informacija nameće realan odgovor da misao može stvoriti, u međusobnim međukontaktima živih bića (bilo koje vrste), nevjerojatno jake međuenergetske vibracije.

Mislim da ste mogli, uz tekst i slike, shvatiti radiesteziju, odnosno, odakle dolaze informacije i koje su to sile koje pokreću visak radiesteziste.

No, svakako je interesantno navesti i to da nam radiestezija, upotrebom logike, pruža dokaze postojanja aure i individualnih energetskih polja, što nam opet "nudi" spoznaju da postoji i energetska mreža koja se mora, po logici, nalaziti negdje u prostoru "nedaleko, no može i daleko" od planete gdje spiriti ostvaruju svoje bivstvovanje u Materijalnom tijelu.

Kako znam da neki od čitaoca nisu u potpunosti mogli razumjeti na koji način "radi visak", to mislim da je potrebno iznijeti informaciju na drugi, razumljiviji način.
Dakle, onog momenta kad čovjek uzme između prstiju lančić ili nit o koju je obješen visak te postavi misaono pitanje - stvorit će se međukontakt sistema Materijalne svijesti s Energetskim poljem koje se nalazi negdje Van tijela čovjeka. (Sl: 1)



Tada će iz tog Polja stići do Određenih senzora "ugrađenih" u sistemu Materijalne svijesti energetski impulsi koji će djelovati na "dijelove" sistema Materijalne svijesti da se u njima stvori Određeni broj titraja.(Sl: 1)

Pretvorbom tih titraja Određeni "dijelovi" Materijalne svijesti čovjeka će djelovati da se ponovo stvore energetski impulsi koji će se prenijeti putem prstiju i lančića u auru viska.

Tada će ti impulsi djelovati na "leđno područje" viska, koji će se (potiskom) pokretati u potrebnom smjeru gibanja, da bi "odgovorio" na postavljeno pitanje.(sl.2, str.34b)

A sad, ako znamo da Individualno Energetsko polje pojedinca) "radi" (u prenesenom smislu) na principu videosistema (u kojem su "snimljene" i mnoge sekvence iz mnogih života Spirita u Materijalnom tijelu), to će odgovori biti ispravni i točni (ukoliko se ne postave dvomisleno).

Mogu vas uputiti na mnoge koji su još prije kontakta s mnom ostvarili "viđenje" svjetleće kuglice (kod mnogih u boji) koja (kako su se neki izrazili) "trči" za viskom.

Svjestan sam da je sve ovo za mnoge nezamislivo i mnogi odbijaju ovu informaciju jer im se čini da se taj proces energetskih međukontakta ne može toliko "strelovito" odvijati.

Interesantno je iznijeti da je nekim ljudima i misao mistična iako postoje ne-mistični dokazi da misao može biti energetski veoma snažna.

Uostalom, snagu misli je i znanost registrirala.
Ako ne vjerujete meni tad ćete, pretpostavljam, vjerovati stručnjacima američke kompanije Cyberkinetics Neurotechnology Systems koji su razradili način kako kontrolirati kompjuter bez upotrebe miša, i to na primjeru 25-godišnjeg kvadriplegičara koji upravlja kompjuterom samo uz pomoć konektora spojenog na njegovu lubanju i sto malih senzora implantiranih u mozak.

Ili će vas možda ova informacija uputiti da razmišljate o mislima na drugi način - ako ste mišljenja da misao nije potencijalna.
Naime, američki znanstvenici razvili su tehnologiju koja omogućuje pomicanje predmeta – mislima.
Prvi su put misli upotrijebljene za upravljanje mehaničkim objektom, točnije robotskom rukom, na sveučilištu Duke u američkoj državi Sjeverna Karolina.
U eksperimentu majmun s ugrađenim čipom u mozgu upravljao je mehaničkom rukom koja se nalazila u drugoj prostoriji. Mikroelektrode ugrađene su u dvije ženke makaki majmuna nazvane Aurora i Ivy.
U kururškom zahvatu, koji je trajao deset sati, jednoj je majmunici ugrađeno 96 elektroda, a drugoj 320.
Nakon toga uspjele su pomicati robotsku ruku i zaigrati kompjutorsku igru isključivo snagom misli

Dakle. trebamo li ove radnje gledati kao mistične pojave, ili bismo trebali logički zaključiti da čovjek može koristiti energiju uma u suradnji nekog snažnog energetskog izvora u Vantjelesnom prostoru koji se nalazi negdje van domašaja naših Materijalnih čula.

Prema tome, nemojte se čuditi što se visak pokreće i što ćete putem njega dobiti mnoge točne odgovore na postavljena pitanja, ali pod uvjetom da shvatite sve ostvarene kontakte kao zdrave energetske kontakte, bez mističnog pristupa u razmišljanju.

Svakako, važno je i doškolovanje u radu s viskom, a tijekom rada važno je registrirati istinitost u odgovorima jer na taj način radiestezist stvara svoj "osobni dokazni materijal" - da je rad s viskom pozitivna radnja.

Eto, iako je to glupost ja sam je objavio - ne radi tebe arci, već radi onih kojima ovo neće biti glupost.

Svakako, dalje o radu s viskom neću objavljivati.
delija is offline  
Odgovori s citatom