Pogledaj jedan post
Old 03.09.2004., 11:06   #9
Quote:
piper kaže:
Najcesce ce ti policajac izdati naredbu s razlogom.
Lijepo rečeno - najčešće. Pa gle - da ostanem u okvirima teme - ako vozač parkira vozilo na autobusnom ugibalištu doći će mu u najmanju ruku kazna ako ne i pauk. A u Zagrebu i okolici policija redovito parkira na ugibalištima. Ne jednom sam bio u autobusu, kada šofer ima puno manje prostora za manevriranje i izlazak na prometnicu upravo zbog policijskog i još jednog ili više vozila koje su policajci parkirali na tom ugibališru.
I sada neka se nešto dogodi onda će najverojatnije nadrapati "onaj iza" a ne policija koja je sve to usosila.
Osobno sam se jako neugodno osjećao kad me na jednoj magistrali policajac zaustavio noću (rutinska kontrola - hvala/molim/doviđenja/sretan put - sve što i ti govoriš - to nije tema ovog topica) i naredio mi da ugasim i svjetla i sva četiri žmigavca, iako sam sa lijevim kotačima bio otprilike metar na kolinku. Zašto? Vjerojatno da im ne otkrijem zasjedu! I je li to vrijedno?

Drugi česti primjer, na kojeg sam mislio kad sam otvarao ovu temu je da policajci često parkiraju svoja vozila na zelene površine kako bi bili što manje vidljivi vozačima.
No da netko od nas običnih smrtnika parkira na zelenoj površini, vjerojatno bismo dobili i račun za sanaciju travnjaka od nadležne gradske službe.

Ja ne kažem da policija ne smije imati mogućnost da u opravdanim slučajevima krši propise još i više, ali to su one sitnice kojima nas oni znate-već-što u zdrav mozak kako bi nam pokazali da su jači od nas!

No, vidio svasta, napr. da zauzmu citav prometni trak, zaustave vozilo i utvrdjuju identitet vozaca...
I misliš da je to uredu u slučaju kada se radi o rutinskim kontrolama? Medicina ima svoju "Prime directive"* (Sorry ali ja sam zadrti trekker ) - Nemoj činiti ništa da pogoršaš stanje - do not harm! Kako onda policija može povećavati rizik u ime smanjenja rizika.
Nije mi teško ponoviti - ovo se ne odnosi na neke potjere ili sl. već samo na rutinske kontrole.


Mislim, pristup ti je negativan. Policija je tu da sititi i provodi zakone kako najbolje umije.
Točno! Pristup mi je negativan, ali bojim se da me se ovdje krivo doživljava. Nisam anđeo, i niti jednom ali baš niti jednom se nisam izmotavao kad su me zaustavili da sam bio kriv. Jednom su mi zbog tog priznanja i progledali kroz prste. Ali kada od mene traži mito, popuje mi o sigurnosti, pokazuje lažno očitanje radara -- Gues what - i tada ja to sve fino pristojno gutam i smješkam se i dalje sam ljubazan jer je drug mile bog i batina. A to će biti tako sve dok je ljudi koji vjeruju da tako mora biti - ako se tko u ovome prepoznaje - nije moj problem!

O tome koliko policija štiti govori primjer iz crne kronike da je muriji pobjegao naoružani bjegunac iz kuće koja je bila opkoljena, a o tome "najbolje što umije" odgovaram starom američkom poslovicom - put u pakao popločen je dobirm namjerama!
Ali to nije tema ovog topica! Ja se ovdje ne žalim na policiju već na zakone, koje, kako i ti ovdje kažeš mora provoditi. Kao i u Malom princu - nije kriva (toliko) policija već onaj koji joj to sve dopušta... a to je zakon - i to je bilo sve što sam pitao!


Ne vidim zasto je to bitno?
Zato jer ti je onda neusporedivo lakše dokazati da si podmitio murjaka nego ako on ima gomilu casha od kazni!

Kako ti definiras "lose iskustvo"? Najgore iskustvo imao sam sa prometnim policajcima u SLO U HR - nisu uvijek bili ljubazni
Nije mi teško još jednom se ispričati zbog off-topica, ali nije stvar u ljubaznosti. Neka bude mrk i strog - ali pravedan! Neka bude neljubazan, ali ne i arogantan. Jednom mi je neki pijanac nogom udario auto, ja vadim mobitel - "Evo sad zovem policiju" - on vadi značku -"I što misliš što će mi napraviti kolege iz XY stanice?".
Neka me policajac globi za 5.000 kn za nešto što sam napravio, i neka me pošalje na 10 sati preodgoja - ali neka mi ne soli pamet, traži mito, i govori neke evidentne neistine.
Zaključujem da ti živiš u SAD - jeli točno da je tamo komunikacija: Gospodine, napravili ste to to to i to - evo kazne, doviđenja, drive safely? Pa mene je murjak išao uvjeravati da moram upaliti prednje maglenke koje UOPĆE NEMAM NA AUTU!!!! Pustio me nakon što sam obećao da ću ih POPRAVITI (* nemam ih!) idući dan.
Poštovanje svima!
Friedhelm is offline  
Odgovori s citatom