Pogledaj jedan post
Old 27.03.2012., 15:41   #240
prvo, oprostite ako su mi padeži krivi, hrvatski mi je drugi jezik.

ovako, mi smo isto mladi par, živimo u gradu, oboje radimo sa prosječnim plaćama. podstanari smo, plaćamo 300E + neki 600 režije.

na hranu ode 1500kn
benzin 800kn
ostale troškove 1500kn

tako da trošimo oko 7000kn sve skupa. ima tu i putovanja, koncerata, itd (ipak smo mladi, da uživamo), ali sve ostalo ide na štednju.

računali smo mi, bolje plaćat 300E stanarinu i štedit barem još 300E (koja bi bila razlika za minimalnu rata od kredita), skupi se to.

nećemo moć kupit stan u kešu , ali ćemo za neki 5-10godina imate značajnu svotu pa onda dić mali kredit za ostatak. ako izgubim posao, , neće mi nitko uzet stan, opet možemo preživit na jednoj plaći.

jedino je glupo plaćat stanarinu 30godina i spičkat svu ostalu lovu. ali možeš ti bez problema plaćat stanarinu 30 godina, štedit ostalo, i lipo se preselit na selo u mirovini i živit kao kralj. ili kasnije kupit stan. di to ima da mlad čovik može kupit stan u dvadesetima? ma daj. ja planiram, ako sve ide po planu , još ovako bit podstanar 7-8godina, i tamo kad budem imala 35 godina, tada odlučit za kupnju stana. prije toga nema šanse.

i nisu sve gazde debili. kad naiđeš na dobar stan i dobru gazde, život je lijep
Tissue is offline  
Odgovori s citatom