Tema: e-Dnevnik
Pogledaj jedan post
Old 02.06.2012., 19:53   #17
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
.......Hoće li to biti jasno iz e-imenika, hoće li škola moći pomoći djetetu bez roditeljske suradnje, treba li škola zvati socijalnu službu zbog takva djeteta?

NEĆE. Ali... e-imenik nije zamjena za odnos roditelj-nastavnik, nego samo nadopuna. U svojoj praksi, vjerujem da si se i do sada susretala s roditeljima koji jesu spremni na suradnju, kao i s onima koje jedva vidiš i čak i kad im nešto kažeš - ne žele znati ni surađivati. Tako će vjerojatno biti i dalje. Da vidim ovakve ocjene kao što si navela - na prvu bi došla do tebe i pitala što se dešava, na koji način raditi kod kuće , gdje šteka, gdje ne šteka.... čak ne bi ni čekala zakazani roditeljski ili informacije a netko neće ni okom trepnuti da 5 puta dijete padne razred ... Podatak koji se dobiva sms-om ili mailom samo je BRŽI na ovaj način, pa tako i reakcije roditelja mogu biti - BRŽE. Npr. neće čekati mjesec dana do idućih informacija, a u tom roku nemati pojma da je dijete nanizalo još 5 komada iz raznih predmeta... (da, komunikacija roditelj-dijete je važna stvar, ali... ne znam koliko možeš vjerovati pubertetliji kojeg peru hormoni , a u školi šteka!)
Btw, kod nas su već uveli pred godinu-dvije te sms-ove, mailove.... iako su još u nižim razredima. (ne znam da li se radi o istom sistemu... iskreno... rečeno je da je to neki projekt u povojima, koji bi trebao u dogledno vrijeme "zaživit" u školama... a mi pristali bit pokusni kunići ) Istog trena su u učionici dobili komp (tako da nema čekanja u redovima za upis) za učiteljice, koje se često služe time i da - pošalju roditeljima poruke vezano za sastanke, obavijesti razne ... koje klinci jednostavno ZABORAVE prenijeti (pa čak i kad su u njihovom interesu - recimo "idemo tamo i tamo - treba 10 kn za ulaznicu... )

Zadnje uređivanje daru : 02.06.2012. at 19:58.
daru is offline  
Odgovori s citatom