Pogledaj jedan post
Old 06.03.2017., 00:18   #41
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pisao sam na sličnim temama, dakle ovako otprilike:

Bog je postao mnoštvo - dakle, u svakom od nas Bog je ona izvorna priroda(svijest) koja je na neki način zajednička, a kad se ona razdjeli na mattricu govorimo o pojedincima

Vjerojatno smo se utjelovili u višim svjetovima (kažu da ima 7 viših i sedam nižih svetova) dakle nešto poput raja, a onda smo polako htjeli biti jedan bolji od drugog, što znači da bi pali u niži raj, još uvjek raj, ali takakv da se više razlikujemo...

Mic po mic, očito se pada na navio u kojem vladaju dodatni efekti straha, nesigurnosti, požude... i tada je igra vrlo gruba i uvjerljiva, što je najgore izgubimo svijest o sebi i mislimo da smo igrač.

Jer po meni nema druge želje osim igre, a kad želimo pobjediti igra postaje grublja, sve ostalo je održavanje tijela/egzistencije.
ja se osjećam kao iznimka na ovom mjestu jer nikad nisam želio igrati igru.
milijun puta u životu sam popustio i ostavio druge da misle da su u pravu a nisu.
čisto jer mi nadmetanje ne znači ništa.
još kao dijete sam shvatio besmislenost utrke.
tim više jer je utrka bjesomučna.
nagrada je zadovoljen ego.
ali ego je vječito gladan, treba ga stalno hraniti, i apetiti mu rastu kako se hrani više i više.
kad vidim kako ljudi stravstveno žive tu laž, pitam se odakle im ta volja, ja to nemam.

i tome podređuju sve, daju se 110% mentalno i fizički u utrku.
ne mogu ni zamisliti da život nije utrka.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom