Pogledaj jedan post
Old 20.03.2017., 07:12   #59
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Znaci, ako netko svoju tesku sudbinu prekine svojom odlukom, biva kaznjen jos tezom karmom. Pa se, logicno, opet ubije. I tako u nedogled.

A toliko su ljudi u proslosti patili, i svejedno ne vidim gdje su ti idilicni zivoti, koji bi izdrzavanjem patnje bili zasluzeni.
Uvijek je na zemlji bilo neusporedivo vise loseg nego dobrog. Ubijali se mi ili ne ubijali, sve je isto.
Nista tu nema smisla.
patnja nije nicija sudbina vec izbor koji je sam izabrao,
dal ceš kroz život koracati sa osmijehom ili ceš sebi stavljati štrik oko vrata je nešto za što svak od nas sam donosi odluku.
osobno ne kužim, zašto je ljudima lakše žderati se nego postaviti stvari na svoje mjesto?
i to što na svijetu ima možda više lošeg nego dobrog, opet je naša greška, svima nama je lakše prilagoditi se, kukati kako je sve loše neg ostati kod svog ili napravit nešto da tom lošem stanemo na kraj.

Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
...ali trebamo još krvariti, trebamo još biti izgubljeni, trebamo još biti vođeni egom trebamo plivati u vlastitom neredu.
jer izgleda da jedino tako učimo.
zapravo ne, sve ovo je znak da zapravo ništa ne ucimo i da smo najjednostavnije stvari toliko zaklomplicirali, da nas na kraju razjedaju.
što bi ipak prije znacilo da uživamo u patnji i ulozi žrtve a, ne da nam je isto nametnuto nekom sudbinom.

uostalom, pogledajte razloge zašto ljudi dižu ruku na sebe, redovno se iza tobožnje patnje skriva jaka želja za patnjom.
tanita is offline  
Odgovori s citatom