Pogledaj jedan post
Old 12.08.2017., 18:20   #4965
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
iskreno, teško mi je uopće zamisliti kako to izgleda kada se pušta stranca u svoj privatni prostor; jel se miču osobne stvari ili se ostavljaju na korištenje

meni osobno totalno nezamisliva situacija, ali kod mene ni moja djeca nemaju pristup mojoj kupaoni tako da je možda ipak dio problema i u meni
Ovo je najnormalnija stvar u mnogim gradovima, u biti ponegdje je i većina smještaja takva. Ja sam znala odsjedati na takvim mjestima u jako skupim gradovima, gdje su i te dijeljene sobe po 50 eura na noć. Airbnb je pun tog tipa smještaja. Soba je tvoja, kupaona i kuhinja se dijeli sa gazdom. Ništa posebno nezamislivo.

Ustalom nekada je takav način cimerovanja bio norma za studente koji su dolazili na studij u grad. Dijeliš stan sa nekom babom, najčešće udovicom, koja ti iznajmljuje sobu. Generacija mojih staraca je većinom tako živjela u Zagrebu i Rijeci na studiju.

I slažem se sa Kexxom da bi takve stvari trebale biti legalne. U većini zemalja jesu, samo što imaš ograničenje na broj noćenja. Recimo 120 noćenja godišnje u Parizu.
lyrabelacqua is offline