Tema: Jarac
Pogledaj jedan post
Old 02.03.2013., 02:23   #49
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Ma jok, ja nemam njegovu natalnu. Ali nevezano za astrologiju, jasno je kao dan šta hoće od nje, a to nije ono što bi ona želela. Nisam pričala o Jarčevima, nego o njenom Jarcu . A Jarac generalno jeste znak koji mora da uči da prepoznaje sopstvena osećanja, tj. nije sa osećanjima prirodno "na ti", kao što je to većina drugih znaka.

Vidi, evo primera, sociopate nemaju osećaj empatije i brige za drugo ljudsko biće, ali itekako mogu da osete strah . Ovde te nešto jako buni, vrlo lično doživljavaš ovo.

To se ne zove ponos, to se zove sujeta i posledica je temeljne nesigurnosti u sebe, koju Jarac ni za živu glavu ne bi pokazao i koju vrlo rado zaodeva u masku sigurnosti u svoju ekspertizu, ili je pak predstavlja kao potpunu emocionalnu balansiranost, "ja sam cool & detached, drama-free guy", što je miljama daleko od istine .

Što su sve načini na koje reaguje dete koje nije naučilo da prepoznaje i hendla vlastite emocije. A to nas dovodi opet do onog: Jarac je znak koji može biti rođen kao matoro, odgovorno dete, zrelo na razne načine, a da opet njegovo emocionalno jezgro u poznom životu bude potpuno nesazrelo, neformirano, "zeleno" i vrlo ranjivo
PA bas zato sto nemas njegovu kartu(a ja sam procitao kratak opis polozaja koje ima ) ne mozes da joj dajes savjete u vezi sa tim momkom.Mozes onako pausalno bez neke astro pozadineMislim na osnovu onoga sto je napisala jasno je ko dan da si joj dala normalan savjet,ali sve to sto si navela nema veze sa astrologijom.
Sto se tice osjecanja vidis kod mene je bila obratna varijanta,mnogo sam vise kao djecak,(u vrijeme prve mladosti) bio skloniji avanturama,druezenju sa svim profilima ljudi ,pa sam do 25,6 godine u zivotu prosao vise nego sto mnogi drugi ljudi ne dozive citav zivot(znam da je glupo da to ovako pricam) i nikada nisam imao problema sa iskazivanjem emocija niti sam bio a niti sam sada po prirodi ranjiv,a jos gore da imam potrebu da krijem emocije od nekoga.
Zapravo tek sa godinama sam postajao sve vise skloniji introspekciji,dubinskom nacinu razmisljanja o mogucim posljedicama onoga sto radim,pa imam osjecaj da tek sa godinama postajem ono sto ti Jarcevima prisivas da im se desava ranije.Mislim da je to i normalno,ipak covjek nakon odredjenih iskustava pocinje malo drugacije da posmatra zivot oko sebe.

Hajde da kazemo da Jarac moze da bude i "ranjiv " po prirodi,ali ta osobina je kao sto sma vec rekao vezana za "Ponos" a nema nikakve veze sa "sujetom"

Definicija Sujete bi bila potreba za kreiranjem "Iluzija" koje su jako udaljene od realnosti da bi se prikrio jaz izmedju stvarnosti gdje se zbog necega osjeca niza vrjednost, i potrebe da se osjeca visa vrjednost po svaku cjenu.A kao sto znamo Jarac je pod uplivom Saturna jako realan znak i nema potrebe za iluzijama te vrste,on stvari ne moze da vidi drugacije nego samo onako kave one realno zapravo i jesu(to mu neki spocitavaju kao i manu cak)Ili sa druge strane Sujeta predstavlja i potrebu za stalnim ogovaranjem i spustanjem drugih ljudi da bi na taj nacin osoba koja to radi sebe digla na jedan visi nivo,pa je to "odlika" znakova sa jakim polozajem Sunca,LAva i Ovna(potreba za samovelicanjem) kao i Onih kod kojih je Sunce u Padu odnosno u egzilu,Vaga i Vodolija(potreba za spustanjem onih "boljih" na jedan nizi nivo sa ciljem isticanja sebe,ako ne mogu sebe da uzignem mogu da spustim druge) sto opet nema veze sa realnim i ponosnim Jarcem.

Sa druge strane Ponos bi predstavljao jednostavno postovanje samoga sebe u cjelini bez ikakvih pozadinskih namjera da kroz taj osjecaj nekoga drugoga ostetimo ili da opet kroz njega ostvarimo neku dobit.Jarac je znak i Karme sto znaci da se radi o "staroj" dusi koja je vec nekada "ranije" ve formirala misljenje i stavove o samoj sebi,a vjerovatno vodjena ranijim iskustima iz proslih zivota ima potrebu da se samopostuje
Hajde pogledaj na astro.com koja je prva i glavna osobina koja se prepisuje JArcu,pa ces da vidis da je Pride na prvom mjestu
Facies is offline  
Odgovori s citatom