Pogledaj jedan post
Old 02.06.2017., 12:52   #83
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Na razne načine. Osvrni se oko sebe. uđeš u vlak i na prozoru piše "Ne naginji glavu kroz pozor". Ne piše bezveze, naravno. Ili pak promet: znak pravila prednosti. Čemu to služi? Pa da se po mogućnosti smanji broj prometnih nesreća i doprinese sigurnosti svakog pojedinca. Ili pak krivični zakonik: zabranjeno je ubijati ljude ili ih ozlijeđivati (uzevši generalno). To su sve oblici kontrole koje društvo nameće samo sebi da bi pojedinac imao veću mogućnost za opstanak, a time i to isto društvo.

Sad ti pitaš tko će odrediti? Svatko se poziva na nešto. Neki na sami sebe, neki na knjige za koje vjeruju da imaju izvor u božanskom nadahnuću, ili su pak božanski diktat. No poanta je da društvo otkad je zakona i država pokušava spriječiti animalni zakon - zakon jačega da mahnita. Daleko od toga da ikojem sistemu to uspjeva 100% sprovesti u praksi, ali evo ja radije živim čak i u ovakvoj RH nego u Mad Max postapokalipsi.
Čuj, ako sam žensko, to ne znači da sam idiot. Savršeno mi je jasno da se bez određenih pravila promet uopće ne bi mogao odvijati jer bi ceste za čas postale zakrčene olupinama. Tako da slobodno možeš prestati s ovim uvredljivim patroniziranjem.

Uostalom, ne znam zašto uopće razgovaram s tobom. Ako si u stanju povjerovati u to da u RH ne vlada zakon jačega i da je Mad Max moguć u realnosti, tada si u stanju povjerovati u svaku laž koju ti servira tvoja religija, koliko god ona bila apsurdna.

S tvoje je pozicije vrlo licemjerno govoriti o 'kontroli koju društvo nameće sebi'. Ne. Jači pojedinci i skupine istih nameću je slabijima kako bi zadovoljili svoje narcističke potrebe. Točka.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom