Pogledaj jedan post
Old 12.09.2017., 20:03   #34
Quote:
Leteća
Slična priča. Oduvijek me prati taj osjećaj da ne mogu biti okej ako svima oko mene nije okej. Znala sam ići stvarno daleko u pokušaju rješavanja tuđih problema - ne zato da bi drugi imali dobro mišljenje o meni nego zato što sam jednostavno 'morala' to činiti. A onda je puklo, u trenutku kad sam shvatila da nikome zapravo nije stalo do mene - stalo im je samo do toga što ja mogu učiniti za njih. I to nikad nije bilo dovoljno dobro. Tada mi je postala jasna jedna vrlo bitna stvar - neki ljudi jednostavno žele biti nesretni jer tako parazitiraju na tuđem suosjećanju i kao da uživaju u kukanju i emocionalnim ispadima. A na meni nije da to mijenjam. Štoviše, nemam pravo na to.

Sada malo više gledam sebe, izbjegavam negativne ljude koliko god to mogu, ali još uvijek ne znam što želim. Osim da me se pusti na miru.
Ista stvar samnom. Igram nogomet,pazim da nekoga ne povrijedim i dobim nesmotren od tog čovjeka kojeg sam obranio veći nego u bitki. Napadne mi prijatelja,ne bi to trebao biti moj problem,startam umjesto njega. Treba nešto napraviti a ne smijem,napravim to radi društva. Kad sam vidio da je meni sve gore počeo sam čitati knjige. Pročitao anti-kršćanske filozofske knjige i shvatio da je kršćansko suosjećanje bilo moj glavni problem a slična stvar je i sa komunizmom koji je ateistička verzija kršćanstva. Ovo govorim zato jer je tebi pretpostavljam ta ideja bliska. Kad sam shvatio da svu tu energiju koju sam dao drugima mogu dati sebi,napravio sam to i stvari idu na bolje. Vidiš tvoj lijevi svjetonazor je izmišljen samo za tuđu sreću. Ti trebaš promijeniti način razmišljanja i shvatiti da postoje desni ateisti koji na znanstveni način objašnjavjau svijet oko sebe a to je da ako si evolucionist,ne možeš biti egalitarist jer u svijetu vlada opća nejednakost i ono što ti misliš da je dobro za drugoga to ne znač da je to dobro za tebe. Imam jednu "bombu" za tebe od knjige koja će ti promijeniti način razmišljanja ali moraš obećati da ćeš ju pročitati,knjiga u detalje objašnjava zašto je tvoj pogled na svijet negativan (objasnila mi je zašto je nemoguće biti desničar i kršćanin što je za mene bio šok ali kroz desnu prizmu) pa onda budeš prevarena od ruku specijalnih igrača. Ako želiš znati koja,daj pošalji pp.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom