Pogledaj jedan post
Old 27.12.2010., 17:48   #1767
Mogu li ja upitati vas ljude koji vjerujete u uroke, što za vas znači sam urok?
Što je to uopće urok? Jesu li to kakve riječi koje neka osoba izgovori uz neki poseban ritual analogije ili predmeta, a koje imaju posebnu moć, ili tu ima još nešto? I odakle dolazi ta moć; što je to što daje moć nekim riječima, a nekima ne? I kako to da neke riječi krivo izgovorene ne mogu imati efekt kakav imaju pravilno izgovorene riječi? Tko je taj koji je odredio što je pravilno, a što nije?

I kako je uopće moguće da ovi naši primitivni narodi mogu bacati uroke?
Svaki urok, svaka magijska formula, da bi djelovali, moraju imati točno određen kronotop, točno određene sastojke, točno određen način izgovora i djelovanja. Kako je moguće da svaka nepismena seoska baba to može uraditi?

Volio bih više odgovor na ova pitanja iz prvog pasusa, jer ovo drugo sam samo nabacio kao neku propratnu misao.

Također, ako ovdje postoji netko tko mi može dati neke bolje odgovore baš o urocima i djelovanju riječi u magiji, netko tko se istinski bavi time, može me kontaktirati na PM. Ne želim se ja baviti urocima, moj mi um to nikada ne bi oprostio, već me samo zanima kako funkcionira um onoga koji vjeruje u uroke, bez namjere da nečija uvjerenja ovime uvredim
i btw, nisam psiholog
__________________
U svijetu od kostiju
Ja sam lubanja od zlata...
Adept is offline  
Odgovori s citatom