Pogledaj jedan post
Old 08.09.2011., 13:38   #23
Moje iskustvo, ja sam kupio zemlju, a poznanik prije sedam godina stan na javnoj dražbi. Procedura je ovakva... licitira se i prihvaća se najbolja ponuda, ako ne uplatiš cijenu, gubiš jamčevinu, u pravilu se raspisuje novi natječaj.
Nakon toga, ako i kupiš, ovršenici se žale na Županijski sud, često bez ikakve osnove, no žalba je njihovo ustavno pravo i zbog toga prava čekate 2 GOD da se županijski sud očituje. U pravilu odbacuje žalbe, presude postaju pravomoćne i vi se knjižite za nekih 2,5 god. Nakon toga ili u toku toga, postoji mogućnost da vas bivši vlasnici tuže, često prije nego se županijski sud očituje o žalbi te stave zabilježbu spora na nekretninu - opet napominjem, bez ikakvog razloga, mogu izmislit bilo kakav razlog za vlasničku tužbu - npr da bivši upisani vlasnik kojem je sprovedena ovrha nije pravi vlasnik nego da je pravi vlasnik - žena, dijete, unuk, djed itd i traže da se upišu ko vlasnici. E u toj situaciji čak i vaša pramoćna presuda ništa ne znači, jer kada zatražite deložaciju (što isto traje) oni će se braniti kako postoji još jedan postupak u tijeku u svezi vlasništva te da ih ne možete deložirati dok se taj postupak ne završi. Naravno, sudovi to uvažavaju, te se vaša kupnja odugovlači unedogled. No digresija mala... ako ikome ide stan na ovrhu a ne može platit, neka mi pošalje p.m. imam odvjetnika s kojim vas neće bar 10 godina iselit.
ja sam svoju zemlju uknjižio nakon 3 godine, jer nije bila ni posebno vrijedna, poljoprivredno zemljište čisto da imam nešt svoje, a poznanik je laganini izgubio kosu razmišljajući o kamatama koje bi dobio umjesto da je kupio stan iz kojeg ne može ljude iselit . Evo već mu sedma godina teče..

Dakle, postoji i razlog zašto stan od 100m2 u centru grada ide po 300.000kn. Zato što ćete možda čekati i 15god. da uselite.

I da, ima još caka, ne mogu se iselit ljudi s malodobnim djetetom, ako nemaju gdje stanovat, ako su teško bolesni, ima i caka da uđe neki rođak i tvrdi da mu je prodan stan pa vas i on tuži.. uglavnom, ljudi su kreativni kad im visi krov nad glavom..

Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
nisu krivi potencijalni kupci koji bih željeli kupiti takvu nekretninu.
nego je kriva država kaj su ljudi izgubili posao pa stime i nemogu otplaćivati
kredit ako je u tome problem ..... čak niti sud nije kriv ako je zaista presuda
poštena. tak da realno gledajući najmanje su krivi potencijalni kupci, a sa druge
strane razgovarao sam s jednim sucem koji radi na takvim predmetima. on veli da kod njega u zadnjih 7 godina je samo jedna nekretnina prodana. iz toga vidimo da ljudi nisu i previše zainteresirani zbog mogućih velikih problema...
To ti baš i nije istina, prodaju se nekretnine, znam za bar desetak ove godine koje su prodane, no stvar je u tome da ih kupuju ljudi koji stanare "uvjere" da im je najbolje iselit se.
__________________
Svijet je moja domovina, čovječanstvo je moja obitelja a činiti dobro je moja religija.

Zadnje uređivanje Katrin : 08.09.2011. at 14:09.
Oscaraon is offline  
Odgovori s citatom