Tema: Egzorcizam
Pogledaj jedan post
Old 04.12.2014., 13:27   #63
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Mislim stvarno kakav debil moraš biti da vjeruješ kako molitve i kojekakva vodica može istjerati takozvanog demona iz nekoga. Znači neko je biće toliko moćno da može preuzeti drugo tijelo, čitati tuđe misli i šta ja znam šta sve ne, a ne može se obraniti od nekih riječi i par kapljica vode? O bože svašta
Po toj logici boga možeš savladati psujući ili?

Ha čuj,recimo da ima tako nešto..

Molitva zna biti jako moćno sredstvo kao i razni posvećeni predmeti, tako bi i sveta vodica mogla biti efektivna u tom slučaju.
Magijski rituali se također sastoje od riječi odnosno mantri te se koriste posvećeni predmeti i ti rituali su efektivni u većoj ili manjoj mjeri...ovisno o nekoliko faktora pa i o samom magu i njegovoj 'kondiciji'.

Mise u crkvi su također magijski rituali, koliko god možda to netko poricao..
Posebna odjeća koju svećenik oblači, rekviziti poput kaleža, tamjana, kipovi (makar se idolopoklonstvo brani u crkvi se upravo to dešava big time usredotočena molitva svećenika i prisutnih u crkvi itd..

Što se logike Boga i psovanja tiče..ne možeš ga savladati jer je on vrhovno i svemoćno biće kojem njegova kreacija nemože ništa..jedino te on može u datom trenutku dok ga psuješ pogoditi svetom munjom u prkno

Zadnje uređivanje Katayama : 04.12.2014. at 13:30. Reason: kaj vas briga
Katayama is offline  
Odgovori s citatom