Pogledaj jedan post
Old 09.12.2014., 12:40   #66
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
- kažeš puno toga nedefinirano u uvodu ?

evo definirat ću ti uvod : tema je 2,svj rat znači 1941-1945...to jest koliko je u tom ratu u postotcima bilo ustaša u gradovima i mjestima na području današnje Hrvatske ( bez BiH )...? koja mjesta su u Hrvatskoj 1941-1945 bila poznata kao 90% odana ustašama...?
eto definirano !
Nisi definirao je li misliš samo na Hrvate bez Prečana i ostalih manjina pa onda moraš usred teme objašnjavati kako misliš samo na Hrvate. Previše si banalizirao stvar. Još nešto, nema smisla raspravljati o NDH, a ignorirati BIH. To ti je kao da raspravljaš o broju ranjenih Domovinskom ratu, a ograničiš se samo na Slavoniju. Jednostavno NEMA SMISLA.
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
- orjuna je u splitu imala zanemariv utjecaj...Edo Bulat nije bio osnivač orjune,bio jest u njoj ali nije je osnovao koliko znam, on je promjenio političku orjentaciju već 30-ih godina 20.vijeka...postao je jedna od vodećih ljudi splitskog HSS,1941 imenovan je ustaški ministrom za dalmaciju od strane Slavka Kvaternika .
Nemam pojma koliki je utjecaj imala ORJUNA u Splitu, ali nakon 1929. je zabranjena pa je to teže pratiti. Ako su se dvadesetih onako postrojili na Peristilu, očito je utjecaj postojao. Promicali su mržnju prema Zagrebu, Hrvatima u dalm. zaleđu i BiH pa sam procjeni koliki su utjecaj imali.
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
i Tuđman je bio u početku partizan i yugoslavenski vojnik u 2.svj ratu, pa se ipak promjenio,bio zatvaran u SFRJ radi nacionalizma,a na kraju nam omogućio slobodu i samostalnu hrvatsku...svatko ima pravo na " popravni "
pa su to pravo imali i Bulat i Tuđman i prošli su glatko na popravnom hahahha .
S tim se potpuno slažem.
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
- pitaš šta je sa postrojavanjme na peristilu ? ja ti uzvraćam : šta je sa prvom četničkom organizacijom koja je osnovana u Zagrebu 1927.godine ? šta je sa dnevnim listom " srbobran" koji je izlazio u zagrebu krajem 19 i početkom 20.vijeka ?
Srbobran je list Srpske Samostalne Stranke, a to su ti Prečani. Četnička organizacija također Prečani.
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
- tema je jasna i intrigantna...a ne besmislena, " definirao " sam ti uvod u temu, ako na nju imaš nešto konkretno i pametno reći reci, ako ne ćao !
Sve je jasno, ako ćeš po brojnosti onda je Zagreb, ako ćeš po postotcima onda je to vjerojatno neko mjesto/grad u BiH. Nešto konkretno?! Konkretni su izvori (službeni arhivi) i brojevi u njima, a ne nekakvi imaginarni postotci!
Na onoj novoj temi si napravio ok uvod s nekakvim podacima, a ovdje toga nema, bez uvrede.
BookOfLife is offline  
Odgovori s citatom