Pogledaj jedan post
Old 09.05.2016., 17:46   #89
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
molim te citiraj post gdje je netko tako nesto napisao, jer ga ja nikako ne nalazim.

bas.


totalno brkas kruske i jabuke.

skola nije zatvor (kako cesto to volis prikazivati) i ako roditelji planiraju nekakvo putovanje, slavlje, pitajbogasto, onda je procedura takva da se to unaprijed najavi i dobije ili ne dobije odobrenje od razrednika/ravnatelja/nastavnickog vijeca. ako se sve najavi na vrijeme i kulturno iskomunicira, nema razloga da se dijete nekamo ne pusti na 3-5-10 dana.
u slucaju bolesti valjda je jedina nadlezna osoba koja moze opravdati izostanak lijecnik, to bi svima trebalo biti logicno i normalno.

i ja i dalje ne vjerujem da takva nekakva formalnost moze izazvati toliki otpor.
gubiti zivce, snagu i razum zbog sat vremena cekanja kod doktora svakih par mjeseci.
ili je stvar u otporu koji je sam sebi svrha? samo zato jer se skoli a priori treba pruzati otpor?
molim te citiraj post gdje ja prikazujem skolu ko zatvro, ja tako nesto nikako ne nalazim

drago mi je da si napisala da je ispricnica formalnost, jer to zaista i jest formalnost.

a sada o kruskama i jabukama.
kako je moguce da roditelj moze imati takav kredibilitet da se sjeti usred godine i najavi putovanje, a da taj isti ne moze imat kredibilitet da nazove i objasni razredniku da dijete ima sracku, gripu, ili nesto sto zahtjeva lezanje i uzimanje c vitamina s puno tekucine? da ga jebes, ja to ne mogu shvatit.

i nije mi nikako jasno (mislim je, al u jednoj desetoj dimenziji) kako roditelj moze nazvati doktoricu i rec marko ima sracku i sutra marko nece doc u skolu i ona mu povjeruje, upise u karton i za par dana izda ispricnicu, dok taj isti roditelj, ako nazove skolu, sa istom informacijom, ce biti proglasen muljatorom

ono, doktor, zato jer ima titulu, on je ipak dr med i studirao je godinu dana vise, moze bolje procijeniti dal markov tata mulja nego prof njemackog, kojoj je izmedju ostalog posao kao razrednika, da komunicira s roditeljima

ili je to naprosto ono, boli me kurac dal markov tata laze, ja sebe moram papirnato pokriti, pa cu odgovornost prebaciti na nekoga drugoga.
nebitno dal taj drugi mozda u svom radnom danu ima pametnija posla od pisanja djecjih ispricnica, niti kolko dugo ce marko s tatom/mamom cekati u cekaonici, niti dal ce usput, netko od njih nesto novo pokupiti u cekaonici.
niti kolko to hzzo naplacuje

i ne pricamo o djetetu koje stalno izostaje, niti o djetetu koje je slomilo nogu, ima bakterijsku upalu pluca, na kemoterapiji je ili sl bolesti koja zahtjeva medicinsku pomoc, pa ispricnica ide popratno pregledima i lijekovima, odn u paketu.
pricamo o povremenim izostancim radi viroza (koje u pravili traju max 3-5 dana, a nekad mogu biti i jedan dan/noc)
u normalnim zemljama za takve tegobe se ne ide doktoru jer to nisu stanja koja zahtjevaju medicinsku pomoc.
valjda ejdino kod nas, jer je zdravstvo besplatno i treba biti svima dostupno.
za sve i svasta, pa i formalnosti tipa ispricavanja izostanaka iz skole
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom