Pogledaj jedan post
Old 22.10.2016., 18:28   #168
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
početno učenje stranog jezika ili početno opismenjavanje - princip postojanja alternativnih udžbenika je isti: imaš plan i program, imaš metodiku. i onda udžbenik mora pratiti i jedno i drugo (zna se kojim redom se, recimo, obrađuju slova. nijedan udžbenik ti neće početi sa slovom, ne znam, Š.) slovopis je također zadan. a unutar toga, autor udžbenika bira, recimo, kojim sličicama će ilustrirati pojedino slovo, koje metodički primjerene riječi i rečenice će učenici čitati i prepisivati... ali to ti bolje može objasniti netko iz RN, ja sam samo inojezičarka.
za ovaj udžbenik iz PiD koji zahtjeva toliko čitanja i pisanja na početku mogu zaključiti da nije baš dobar i primjeren u tom segmentu - ali možda ima neke druge kvalitete kasnije kroz udžbenik koje ga opravdavaju. osim toga, nije ga niti birala učiteljica/e koja ove godine radi po njemu, nego ona koja sada predaje trećem razredu.

btw, za engleski jezik postoje četiri odobrena kompleta udžbenika za razrednu nastavu. to po čemu će raditi škole stranih jezika je nešto sasvim devetnaesto. u osnovnoj školi smiješ koristiti samo udžbenike koje je odobrilo ministarstvo, i dopunjavati ih vlastitim materijalima.

manchild, zavisi o kojem predmetu se radi. povjesničari se, recimo, kunu u alfu. vidim da kolegice iz hrvatskog volje ljevak... ne može se na osnovu jednog predmeta reći "taj nakladnik je najbolji".

dakle, udzebnike bira jedna generacija, a onda ju iduce 4 moraju koristit?
nadam se da ipak svi skupa sudjeluju u biranju, jer inace 4 udzbenika na trzistu, imaju koju svrhu

i opet, zamjena/nova uciteljica, nema pravo glasa, osim ak ju ne zapadne bas ta generacija kada se ponovo bira udzbenik
a djeci i roditeljima je zabavno ako trebas/zelis dijete presiliti u drugu skolu tijekom godine, koja ima udzbenike drugig izdavaca

vjerujem da prate nastavni plan, i da se razlikuju samo po ilustracijama, ali ocito i neke imaju vise teksta neke manje, odn ocekuju manje/vise pocetnih citaca.

inace, i nas PiD ima vise teksta, pocinje rasti od sredine prema kraju, udzbenika, kada valja savladaju sva slova.
ilustracije su za moj ukus uzasne. ima par meni totalno nejasnih, nemam blage kaj je slikar njima htio reci. no djeci mozda nisu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom