Pogledaj jedan post
Old 19.06.2017., 00:16   #2022
Učila sam ruski i znala ga odlično. Kako ga nisam imala prilike puno koristiti, većinu riječi sam zaboravila. Napravila sam nedavno online test na linku Oxfordskog sveučilišta i dobila stupanj C.1. (najveći je C.2) Međutim, ja sam zaboravila toliko riječi da bi se danas da dođem u Rusiju jako teško sporazumjela s nekim čak i dućanu.

Bila sam u Rusiji davno i svi su me razumjeli i ja njih, što god sam htjela reći, mogla sam jer sam imala široki fond riječi.

Gramatiku znam, to nisam zaboravila jer je to duh jezika koji se savlada i ostaje, upravo na osnovu toga sam na spomenutom testu i dobila stupanj C.1 na ponuđene odgovore.

Netko je tu napisao da je bio u Rusiji s grupom koja nije znala jezik osim njega i da jezik nije razumio nitko osim te osobe. Sama sam se u to uvjerila.

Ruski je slavenski jezik, kao i naš, ali je dosta težak baš obzirom na tešku gramatiku kao i hrvatski, a i cijelo čudo fraza, koje ako ne znate, nema šanse da ga razumijete.

Vidim da ovdje ima puno ljudi koji odlično vladaju ruskim i svaka vam čast. Znanje bilo kojeg jezika je bogatstvo za čovjeka.

Kakogod, ponekad mi dođe pod ruku nešto na ruskom i mogu se snaći i razumjeti. Međutim, bilo bi mi jako teško napisati nešto značajnije na ruskom. Međutim, čitajući vas (od prve stranice ovog topica) dobila sam želju da obnovim svoj vokablar ruskog jer mi je postalo žao izgubljenog znanja. Hvala vam na tome.

C приветom!
iskra01 is offline  
Odgovori s citatom