Pogledaj jedan post
Old 27.08.2017., 12:41   #20
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Žalosno je da smo se borili da srušimo socijalizam i uvedemo kapitalizam a ni danas, četvrt stoljeća nakon toga, ljudi nemaju pojma o osnovnim pravilima kapitalizma.

Dakle, kapitalizam traži efikasnost. Efikasnosti nema bez okrupljavanja. Ne možeš biti efikasniji na maloj njivici od onoga tko ima veliku poljoprivrednu površinu. Tvoj proizvod je skuplji od njegovog. Troškovi uzgoja po svinji veći je što je svinja manje. Ako netko uzgaja 10 svinja troškovi po svinji su manji od onoga tko uzgaja 100 ili 1000 svinja.

Mogu još, ali to su neka temeljna pravila.

Dakle, oni koji su željeli ostati na poljoprivredi trebali su gledati kako da svoja imanja okrupne. Tu je odgovornost na samom poljoprivredniku.

Međutim, odgovorna je i država koja nije radila ništa (navodnjavanje, odvodnja, hladnjače, silosi .... to je važnije od poticaja). Država se temelji na neradu i krađi a to u konačnici dovodi do ovoga do čega je i dovelo - do propadanja.
Evo pogledaj ovo pa češ vidjeti da nije odgovorna država nego nesposobni naši poljoprivrednici.Ovi vjerovatno uvoze kukuruz iz hrvatske i uzgajaju svinje uspješno a poslije dio tih svinja završi i u hrvatskoj koju čak i slavonci kupuju u supermarketima. Namjerno sam izabrao običnu farmu
https://youtu.be/s9NLSEMfH94


i sad kad si to pogledao obavezno pogledati ovo
šta je danas u slavoniji i baranji američki seljaci su prošli 1990-tih
https://www.youtube.com/watch?v=cDtWTMUNSFs
video je sniman da se upozore poljski seljaci šta im sljedi ako sistem u americi bude implentiran u EU

Ja da vodim svinjsku farmu za primjer bi propao kao kruška jer živu svinju nisam takoreči nikad u životu vidija.Ista stvar vi da vodite moj posao bi propali nakon prve sezone(sezonu ne biste ni uspjeli odradit do kraja a sljedeče biste se borili na sudu sa odštetama i povratom aranžmana)
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom