Pogledaj jedan post
Old 01.08.2012., 21:02   #246
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Da se posvetiš pisanju sci-fi romana, jamačno bi napravio karijeru. Ovo ni hadezeovci ne bi osmislili....
Oprosti, ali jesi li ti ikada imao doticaja s našom birokracijom? Da jesi, onda bi znao da je to pretežito stari YU kadar koji i dan danas jednako misli i radi kao i prije 30 godina pa čak i oni mlađi su od tih starih prodonja poprimili isto ponašanje. A kako i ne bi kad su to sve potomci za koje su se ljubomorno čuvala radna mjesta.
Evo ja sam i neki dan imao sukob s takvima, samo ne u poreznoj već u mirovinskom i to opet zbog njihovog propusta i nerada. Uopće nema razlike dođeš li u poreznu ili mirovinsko ili zdravstveno...kao da si se vratio u prošlost, medju nedodirljive drugove i drugarice. Da, drugovi i drugarice skoro svi odreda. Znade to dobro drugarica Nada Čavlović zato i neda na svoje pulene jer dobro su odradili posao i sad treba nastaviti dalje, treba kupiti pinku na kamatama, na ovrhama i na raznoraznim drugim naknadama u postupku. Sve je to lipi moj smišljeno unaprijed i budi siguran da oni koji su zaista utajili porez, na tim listama nisu. A posao porezne uprave nije samo naplata prijavljenih prihoda, već i pronalaženje i spriječavanje onih koji posluju u potpuno crnoj zoni.

Nego, ovo što su učinili i prije svega način na koji su to učinili, za ovu državu će imati više štete nego koristi. Jednokratno će država profitirati, ali dugoročno će uništiti i ono malo pozitive koja je još u narodu preostala.

S poreznom presijom i uvođenjem novih poreza i povećavanjem starih, sugurno nećemo daleko dogurati.
Errico is offline  
Odgovori s citatom