Pogledaj jedan post
Old 16.12.2013., 11:41   #337
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
za 10 godina će rusi europljanima poručit- sorry dečki, NEMA plina za vas., prodano najboljem ponuđaču- AZIJI. pa se snabdjevajte LNGom, kako znate i umijete.
osim naravno, onih koji se priključe EAU ili još bolje- rade za ruski interes u EU i NATO.

AZIJA danas svaki dan povećava svoj udio u BDPu, europa smanjuje. europsko tržište= sutra nebitno tržište. tržište na kojem ne možeš ostvarit suficit, zaradu, s kojim si samo minusu i gomilaš si dugove.
dakle, s kim ti je u interesu trgovat?? s onim s kojim možeš se širit, ili s onim s kojim si u deficitu i gomilaš dugove?
Ovakav post pokazuje apsolutno neznanje i zatupljenost, ponajviše iz ekonomske perspektive.

Prvi odlomak, Europa od Rusije snabdjeva samo 40% svojih potreba za prirodnim plinom i naftom a uzevši u obzir da EU trenutno radi na novim plinovodima i izvorima snabdjevanja koji ne ukljućuju Rusiju, taj postotak će samo padati a na drugu stranu EU trenutno vrši masivna ulaganja u zelene izvore energije te i u energetsku efikasnost te će i sa te strane postotak korištenja plina i nafte padati.

Trenutno Europa ide ka oporavku, i na razini EU-a trenutno je rast BDP-a pozitivan i samo će rasti u budućnosti a Azija trenutno prolazi kroz usporavanje rasta BDP-a što se najviše osjeti u Kini koja mora imati godišnji rast BDP-a od 7% kako bi mogla zapošljavati 20 milijuna novih posloprimaca. Azija je jako ovisna o izvozu!

Najveći deficit se trenutno odvija u Kini, gdje banke izdaju nešto što se zove BAN, i po tome znam da baš nisi ekonomski potkovan, jer da išta znaš o Kineskoj ekonomiji sigurno nebi pisao gluposti kao u drugom odlomku.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom