Pogledaj jedan post
Old 12.10.2008., 21:00   #40
Question Kome u slučaju razvoda pripada pas?

Danas mi je u jednom razgovoru palo jedno neobično pitanje na pamet, pa me zanima šta nacija misli (obraćam se prvenstveno ljudima sa pravnom izobrazbom, kojima i sama pripadam):

Ako se prema Obiteljskom zakonu bračna stečevina definira kao imovina stečena radom za vrijeme trajanja bračne zajednice ili koja potječe iz te imovine, i ako u toku braka bračni drugovi novcem zarađenim u braku kupe npr. psa (ili bilo kojeg kućnog ljubimca, pas je primjer), pa dođe do razvoda, i pas mora nekom valjda pripasti, pa mi se nameću pitanja:
1) je li pas imovina (u smislu odredbe Obiteljskog zakona)?
2) ako jest, smatra li se pas bračnom stečevinom?
3) ako je pas bračna stečevina kako će se stvar raspetljati, budući da se živo biće ne može raspoloviti - hoće li pas pripasti jednom supružniku, a taj će drugom dati na ime njegove polovine pare i što bi ta cifra trebala sadržavati (kupovna cijena psa, trošak hrane, veterinara, bla, bla, extra dodatak ako je od mališe izrasao europski šampion s trostrukim onim CAC, BOB i tim nagradama, a to donosi pare.....?).

Uglavnom, skužili ste...
Nisam proučavala propise o životinjama, ali čisto sumnjam da bi u njima naišla na odgovor.
Eto, pravnik pita pravnike. Ko ima volje nek napiše šta misli. Ja osobno vrtim glavom
__________________
"Ja sam seljak bez bune...
Buntovna kraljica drame, bez zlatne krune....."
Bibetta is offline  
Odgovori s citatom