Pogledaj jedan post
Old 21.11.2006., 14:32   #17
Quote:
estetikheretik kaže:
da...
ovakav razgovor sam vodil miljardu puta & nikad nije završil na način da osoba koja ne vjeruje u dizajn - povjeruje u dizajn.

ivane, naravno da kamila nema pravo. u tome se potpuno slažem, ali kamila ima pravo tak misliti. & vjerujem da ničim nebreš njoj dokazati suprotno.
u interijerima sam cca 6 godina na ovaj ili onaj način i iz iskustva govorim kad velim da nema smisla truditi se. hvala bogu sve je više ljudi koji shvačaju važnost dizajna danas. ali uvjek bude ljudi koji to ne shvačaju i kojima je to bacanje novca.

kamila oprosti, T vjerojatno spadaš u ovu potonju kategoriu & ne trebaš se previše zamarati oko toga, ako T je tak lakše. respektiram potpuno. jedino kai T predlažem da nebudeš tolko kategorična oko odbijanja nego samo da prihvatiš viđenje nekog stručnijeg, možda uspiješ izvuč nekai dobro iz toga.
izgubiti nebreš.

dizajn je zanimanje isto kao i automehaničar. ima možda neke drugačije postulate (neke doticaje opče kulture i povijesti, drugačija znanja...), ali postoje oni ljudi koji znaju radit dizajn i oni koji ga neznaju raditi. isto kao i automehaniku. svaki čovjek može sve raditi, samo je pitanje kak bude to izgledalo.

osobno sam prošel puno puno stanova, videl stanove, pričal s ljudima & u večini slučajeva to su B_li stanovi u kojima je namještaj i ostale stvari bez uma i razuma razbacano D god je B_lo mijesta & D god je B_l zid prazan.
ljudi su vjerovali da je tak najbolje i da nema boljeg.
pa smo malo promjenili raspored, bacili pokoji neupotrebni element van, dodali frišku, novu, toplu boju na zid, kupili novi luster i voila, ljudi nisu mogli doči k sebi koja je to promjena B_la. a vidiš, nisu se sami toga dosjetili.

postoji jedan dobar članak ali ga sad nebrem nači D autor iznosi tezu da se ljudi BOJE dizajna.
to je kod nas još uvrježeno da se ˝uzima novac za gluposti˝.


još samo jedna stvar:
NIKAD nemojte pitati frendove nek vam pomognu oko uređenja interijera. ili sami (čim manje vas) ili sa nekim ko zna o čemu priča.

yo
Prvo Kamila ima pravo, kasnije Kamila nema pravo.. daj se estetikheretik odluči
automehaničaru ideš na servis automobilom, ne ideš jer ti se ne sviđa kak je iskorišten prostor u unutrašnjosti ili raspored armatura, ili boja navlaka... u tom slučaju - onaj ko može - kupi novi auto, a pametna osoba kupi takav auto u startu jer je prethodno dobro razmislio..
..bez brige, ne ljutim se. Ti od svog posla živiš i očito ti je drag, jasno je da nećeš reči da je to bacanje novaca...

Samo mi pliz obrazloži cijenu: 3-5eura m2. Uzmi stan od 50m2 i najnižu cijenu = 150m2; ili veće i skuplje: 100m2 i 500eura. Koliko vremenski trebaš za dogovor sa vlasnikom stana, izradu ideja i planove.. ???
Pa sad recimo usporedi instrukcije jednog prof. matematike, koliko će on naplatiti za isto uloženo vrijeme - da nauči školarca matematiku.

Ili misliš da je jednostavnije shvatit matematiku neg koja boja ide s kojom, kako praktično i lijepo iskoristiti prostor???
Kamila is offline  
Odgovori s citatom