Pogledaj jedan post
Old 11.11.2017., 20:33   #157
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
HNS je imao oko 64 000 preferencijalnih glasova na izborima 2017. Nikakvih 130 000. Vrdoljak laže već tu uduplo.
Kad se formulira na način "HNS je osvojio x glasova", tu ima nešto prostora, jer se dio nerazvrstanih (onih koji nisu zaokružili pojedince) svakako može pripisati njima (iako to i dalje nije ni blizu 130 000 ukupno).

Kad se baš kaže "HNS je osvojio x preferencijalnih glasova", to je matematički ili točno, ili netočno, jer se tu doslovno pozbraja i to je to.


Sad, od tih ukupnih preferencijalnih
1) Dio je irelevantan jer ih je uzela ekipa koja nije u Saboru (nisu bili dovoljno visoko na listama, ili su, poput Vrdoljaka, u penziji).
2) 3 i pol je Beus Richemberg, 16 i pol Mrak Taritaš, 3 i pol je Pusić, i 1 je Nada Turina.

Ovi koji jesu preskočili k HDZ-u ponijeli su: Štromarovih 6 (iako sad nije zastupnik u redu je to im dodati, po meni), Čurajevih 3, Batinić je zamijenio Vrdoljaka pa mu donekle možemo pripisati 8.5 iako ih je ovaj umirovio, i Puh i Makar imale su ukupno još 0.5 (sve zaokruženo).

Sveukupno, uz najblagonaklonije moguće gledanje, oko 18 500.

Vrdoljak kaže 100 000, brojke kažu 18 500.

Sama Mrak Taritaš je osvojila skoro toliko. A Vrdoljak laže koliko je dug i širok.


-Stipe
Poštovani evo onako prvo citat.
Možemo sve izvaditi o svakom pojedinačno ali mislim da to baš i nije potreba.
Ovo su službene stanice HNS-a.

"Od ukupnog broja glasova koje je osvojila Narodna koalicija, HNS je sam osvojio 13,3 posto glasova. HNS-ove kandidatkinje i kandidate preferencijalno je zaokružilo 85.213 birača, što je 1.196 glasova više nego na prošlim parlamentarnim izborima."

Link:
http://www.hns.hr/vijesti/sredisnjic...i-je-donio-11/

Moje stajalište: Ne bi dobili toliko da nisu bili u koaliciji.
Zato jedva čekam samostalni izlazak na izbore.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom