Pogledaj jedan post
Old 22.08.2007., 18:14   #34
Ovaj upit me podsjetio na neugodnost koju sam ja imala,radi ujeda mog psa,mada ničim nisam prekršila ni jedan propis.
Naime držim pse,redovito cijepljene u ograđenom dvorištu s pločom upozorenja na dvorišnom ulazu(kapiji) koji je bez iznimke zaključan kada su psi slobodni.
Lokalni alkoholičar,navađen na prosjačenje po kućama,u stanju pijanstva,došao je do moje kapije,naslonio se tijelom na istu,objesio ruke preko kapije,tako da su visile s unutarnje strane.
Jedan moj pas zahvatio je jednu ruku i i ozlijedio mu šaku.
Ja sam osobno pružila prvu pomoć,a onda pozvala liječnika,ali je ozlijeđeno odbio bilo kakvo liječenje i cijepljenje protiv tetanusa.
Liječnik je po dužnosti ispunio prijavu,navodeći da je riječ o teškoj tjelesnoj povredi.
Stigla je policija na uvid.
Meni se nije mogao naći ni jedan propust,kako na osnovi odredbi o držanju pasa tako i građanskoj dužnosti pružanja pomoći povrijeđenoj osobi.
Veterinar je naravno na moj trošak pregledao psa(uz put ostale)i ustvrdio da su psi cijepljeni i zdravi.
Sam oštečeni izjavio je da je stvarno objesio ruke preko kapije,doslovno riječima:Sam vrag me tam nosil a znam da ima cucke i da je tabla na lesi!
Nakon 1o dana, došlo je do teškog upalnog stanja povrijeđene šake,jer povrijeđeni je odbijao odlazak bilo kojem liječniku.
Na kraju je prisilno na zahtjev sina,u pratnji policije odvezen na liječenje u bolnicu.
Šaka je izliječena,na svu sreću,ali se kćer povrijeđenog,koja općenito ne vodi o njemu ama nikakvu brigu,sjetila da bi me trebalo tužiti za odštetu.
Bila sam prisiljena angažirati odvjetnika,te je sam zahtjev bio odbijen,na osnovi zapisnika kako liječnika Hitne tako i policije.
Ali mene je cijela priča koštala....
Ovo je dobra pouka,
da možeš nadrljati kada ne kršiš ni jedan propis ili zakon.
Jer nema ni propisa ni zakona koji bi zaštitio vlasnike pasa.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom