Tema: Limeni krov
Pogledaj jedan post
Old 09.02.2007., 16:15   #5
da, zapravo je sve isto kao i kod crijepa. buka se čuje samo kod izuzetno jakih pljuskova kad sve nabija po krovu, a onda se to čuje i kod crijepa.

savjeti....ha neznam, što te zanima.

ja sam bio zainteresiran samo za lindab, domaće podvrste nisam proučavao. lindab je prije dvije godine bio cca. 10% skuplji od crijepa po m2, u međuvremenu lindab još poskupio, crijep ostao isti.

svakako uzmi onaju obliku crijepa a ne onaj profilirani za skaldišt apokrivati. meni to ružno izgleda na kući. imaš više vrsta lindaba ovisno o debljini zaštitnog sloja, dovoljan ti je obični ako živiš u nekoj normalnoj sredini, a ne usred neke industrijske zone poput recimo siska (gdi ima puno sumpora i ostalih otvrova što mogu nagrizati boju lima).

ne bih ti preporučio crvenu boju. ona je u principu lakirana, pa iako je u obliku crijepa kuži se da je umjetno, meni je prenapadno. iako sam čuo da u međuvremenu imaju i matiranu crvenu boju, to bi trebalo biti ok. ja imam smeđu, i večina ljudi nije ni skužila da je lim, već su me svi pitali gdje kupih takav crijep.

ako ideš na lindab svakako uzmi i njihovu limariju. skuplja je od običnog pocinčanog lima, a jeftinija od bakra. a istruniti nemože kao ni bakar a ni ne oksidira kao bakar pa da ti postane zelen ili smeđi nakon par godina.

sve možeš birati i u bojama. recimo crveni krov, smeđa limarija...bezbroj komibanacija

ako imaš nešto konkretno pitaj, neznam što više da pišem ovako napamet

samo, moglo bi te skuplje koštati nego crijep. priprema je ista (daske, letve, terpapir) samo pokrov je skuplji. i problem je postavljanja, neznaju to svi, bar onda nisu znali niti su imali alata za rezanje lima. ja sam radio preko kredita pa sam morao uzeti firmu, a jedini koji su to onda znali bili su njihovi ovlašeni majstori. da li je to sad i ostala ekipa naučila raditi nemam pojma.

ploče ti idu do dužine 6,14m, ako su ti rogovi duži spajaju se. spajanje se nevidi ako je dobro napravljeno, tak da se ne bojiš da će ti krov izgledati ko kolaž.

lindab je izuzetno lagan, 5kg/m2, za razliku od crijepa cca 50-60kg/m2. to je meni bilo izuzetno bitno jer je stara kuća, tvoja je nova pa ti je svejedno
Edgar is offline  
Odgovori s citatom