Pogledaj jedan post
Old 29.10.2008., 15:52   #5
Čovječe, pa za ovo moraš imati lokacijsku dozvolu!
A meni ne daju dozvolu za dogradnju 70m2 stambene površine jer u dvorištu imam drvenu radionu 4x5m na betonskom temelju...

Što se tiče izolacije ne znam kako prolazi mineralna vuna između šamotnih cigli i vanjskog obzida/konstrukcije no znam da se kod nas to radilo mješavinom blata i pljeve.

Za motor treba iskoristiti nešto asinhrono i zgodnih dimenzija. ja doma imam gotov reduktor koji treba vrtiti janjce i mašinu za meso/punjenje kobasica nekog slavonskog proizvođača. Treba cca. 350-650W motor na 2500 o/min. Ljudi to uglavnom riješavaju motorom za brisače i lančanim prijenosom.

Ne treba zaboraviti ni to da bi sam ražanj trebalo postavljati na neki zglob tj. kardan jer ga je jako teško ucentrirati i dobiti u os, da ne opterećuje ležaje i ne "baca" u stranu.
A idealno je sve metalno napraviti od inoxa.

Moja ideja bi bila napraviti lagani betonski temelj i sve ostalo od siporexa. u unutrašnjost staviti izolaciju i šamotne blokove, a izvana oblijepiti lomljenim kamenom, ciglom ili sl. Ne znam kako bi bilo za izvesti no bilo bi fora siporeks izvana obući drvetom. Ono - drveni roštilj / pećenjara
Veky is offline  
Odgovori s citatom