Pogledaj jedan post
Old 10.02.2004., 08:38   #5
Quote:
Veli Jože kaže:


Uvijek sam zastupao stajalište da se cijena vrtića treba prilagoditi primanjima roditelja jer nisu u istom košu roditelji koji ,svaka čast,zarađuju 15000,00kn mjesečno i oni roditelji kod kojih je jedan nezaposlen a drugi prima npr.5000,00kn.

Možda sam dao akcent na materijalnu stranu problema ali na žalost,sistem u kojem živimo sve manje uzima u obzir socijalnu komponentu društva a zahtijevi udruge Roda u ovm primjeru neminovno povećavaju cijenu boravka dijece u jaslicama tj.vrtiću.

Pozdrav svima
Odlično objašnjeno, mislim da je ipak potrebno trezveno razmišljati.
Slažem se da uvjeti u vrtićima i jaslicama nisu savršeni, ali već duže vrijeme postoji alternativa toj "državnoj" ustanovi:
naime, imate privatne igraonice, baka servise, tete i babysitterice, profesionalne dadilje... Pa tko može to platiti, dobit će i uvjete koje traži (naravno, i tu je potreban oprez, jer ima svačeg).

Mislim da, uza sve mane i nesavršenosti, a prošli smo tri ustanove do sada, vrtići još uvijek pružaju optimum s obzirom na cijenu koštanja.

Vi koji živite vani, recite nam gdje dijete i po kojoj cijeni dobije tri obroka, edukativne sadržaje i cjelodnevnu skrb - moje dijete u vrtiću proboravi od 7h30 do 16h30.
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom