Pogledaj jedan post
Old 25.04.2012., 22:48   #5
Jako sam te dobro razumjela Sidora.

Jasno mi je s kakvim čovjekom imaš posla, žali Bože trošiti riječi na njega, ali on je njen tata. Ona njega zamišlja drugačije nego ti, sigurno ga idealizira i svojom odlukom da ga makar i imaginarno makneš ( jer stvarnih kontakata kažeš nisu imali ) ti njoj rušiš jedan svijet. Razumijem da je želiš zaštititi, ali nažalost, vjerojatno će na teži način spoznati kakav je njen otac.
Tvoja funkcija je samo da budeš uz nju kad joj bude teško, da je saslušaš i svedeš razočaranje na najmanju moguću mjeru.

Upoznata sam sa sličnom situacijom, gdje otac nije niti pitao za kćer, na inzistiranje djevojčice kad je bila otprilike godina kao tvoja mala, mama kontaktira oca, slijedi viđanje s ocem, redovito svaki vikend oko 3 godine. Nakon toga opet prestaje svaki kontakt iz čista mira. Do danas kad je djevojka punoljetna, nema više nikakvih kontakata s ocem niti ih ona želi.

Nažalost, na grozan način spoznala je kakvog oca ima, ali zamisli da je majka spečavala viđanje s ocem. Moguće bi danas slušala kako je ona kriva što nema kontakata s ocem.

Mislim da ipak trebaš prepustiti kćeri i njenom ocu da (ne)izgrade odnos.
__________________
Kakvi zeleni, kaj je tebi, njih zanima fotelja i lova, a ne zelenilo, nemoj biti naivna
*Ava* is offline  
Odgovori s citatom