Tema: php ili ruby
Pogledaj jedan post
Old 28.11.2012., 09:30   #14
Izjava da ruby koriste twitter ili tko još je argumentum ad verecundiam ili argument iz autoriteta. Potpuno je nebitno što oni koriste kao argument za kvalitetu jezika.

Uopće ne diskutiram jezik i njegovu ljepotu. Meni je isto jasno da je on lakši za čitati od C koda i definitivno lakši početnicima, ali je povjesni meni bio loš jer je debelo pre spor (rang minimalno i doslovno 70-150 puta sporiji od C-a). Naglašavam meni, ali moja trenutna frustracija nema veze sa mojim ruby kodom već ruby+ror aplikacijom na web serveru koji je napisao jedan od ror core team članova.

Taj kod je pisan u verziji 1.8 a trenutna je 1.9.3 skupa sa analozima u ror, ali se prijevod tih programa za potrebe nadogradnje pokazao mnogo težim nego očekivano. Rješenje da moram zvati člana RoR core teama da to riješi je definicija lošeg inženjeringa, ma koliko god on meni pričao da je jezik prelijep i superioran C-u

Dakako, da je ovo bila aplikacija koja se konstantno razvijala pa po malo prevodila problema ne bi bilo, ali ga jednako tako ne bi bilo da je pisana u nekim drugim, da tako kažem, stabilnijim jezicima. Dodatni problem se pokazao i integracija apache-rails/phusion ali to je druga priča.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom