Tema: Njemacka
Pogledaj jedan post
Old 20.10.2010., 13:43   #4154
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
pa prava imas kao i obicni turist, jer zaruke mogu a i nemoraju preci u brak.prava neka imas tek kad se udas.

btw. sta ce ti zarucnicka viza ako se vjencajes u hrvatskoj??samo bi mogla imat problem, kod prijave kod ausländerbehörde, jer ce trazit vjerojatno neki papir od njemackog standesamta kad je vjencanje....a ti to nemas kad se vjencajes u hrvatskoj.osim toga od kad hrvatski drzavljani trebaju uopce zarucnicku vizu. to mi je fakat novo

zasto si kompliciras zivot

sa zarucnickom vizom nemozes radit

htio bih samo napomenut da se zarucnicka viza izdaje samo u svrhu vjencanja u njemackoj, ako sam ostanes 6 mjeseci u njemackoj i ne udas se u njemackoj, znaci tamo si ilegalno, mogla bi imat problema kod dobivanja dozvole boravka.

to je crni scenario, ali vrlo moguc


Ma evo iskombinirala sam sve. Idem u 12 mj poloziti A1 i onda za Njemacku da se tamo vjencamo kod maticara (jer zarucnik radi pa ne moze vamo doci) i onda se moram vratit u HR i aplicirati za vizu jer on je rodjen u Njemackoj i ima stalnu boravisnu dozvolu ali nikad nije zatrazio njihovo drzavljanstvo. Nadam se da necu cekati sto godina na vizu jer kazu 6 do 8 tjedana ali kako vidim iz foruma ceka se i po 3 mjeseca...
slavonka27 is offline