Pogledaj jedan post
Old 28.09.2012., 21:49   #54
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Moja nečakinja je sad krenula u prvi razred,već dugo zna čitati i pisati,sestra mi je rekla da svi u razredu već znaju čitati i pisati.
Prije upisa u školu kad je išla na testiranje,na testiranju su osim čitanja i pisanja imali i zbrajanje,oduzimanje,množenje i djeljenje.
Jedna curica s kojom sad ide u razred nije znala neki zadatak iz djeljenja,i ta koja ih je testirala napomenula je mami da neka porade na tome preko ljeta,jer će mala imati problema zbog toga
Ja koliko se sjećam učili smo množenje i djeljenje u drugom razredu

Inače koliko znam djeca koja nejdu u vrtić,godinu dana prije polaska u školu idu u malu školu i tamo uče pisat i čitat.
Jel moguće saznati koja je to škola u pitanju? Ma nema šanse da su to tražili na upisu, nema šanse - postoji zakonska procedura što se radi s djecom na testiranju. Čula jesam za "biseraste" stručne službe koje su pošpotale roditelje jer klinac recimo nije znao neko slovo - što ni ne mora znati.
Uglavnom ono što sam primjetila da možda na početku vidi se razlika između djece koja znaju čitati i pisati ali ako imate prosječno bistro dijete koje to ne zna ta razlika se ubrzo izgubi.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom