Pogledaj jedan post
Old 08.02.2008., 19:52   #15
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Prije vise od deset godina, dok sam jos zivjela u Zagrebu, ovaj recept je poceo biti moderan, par puta sam ga napravila. Nije da nije dobar. SVako voli masno i gusto. Ali taj recept stvarno nema nikakve logike (volim jela koncipirati: 1/3 protein, 1/3 povrce, 1/3 punozrni skrob).

Ovaj recept moze biti rijetki spas u zimsku noc, kad nemas nista drugo u frizideru. Inace steta upropastiti gorgonzolu. (koju obozavam jesti uz malo kruha i puno jabuka, kruske ili neke druge svjeze grickalice)
e, pa u to vrijeme nije ni bilo druge gorgonzole u zg nego onih vindijinih trokuta a'la gorgonzola , koji sirovi imaju okus k'o da ližeš pljesnjivi zid u podrumu ...a kuhani obogačeni svime prije navedenim su davali odličan umak za paštu ili njoke, pa čak i rižu ...odlična studentska domišljica



....nego, svrbe me prsti da otračam svoju bivšu poslodavku, veliku biznisvomenicu ...na nekom domjenku - idemo ona i ja ; bife se sastoji od toplih predjela ribljih i vegetarijanskih, glavnih jela ribljih i mesnih, deserta za žlicu ili vilicu
- i ona si uzme od toplih predjela žlicu rižota s vrganjima i šeflju zelenih tagliatella s dimljenim lososom u bijelom umaku ...papa ona to, papa, sve pristojno, počisti cijeli tanjur , a kad je konobar odnio sa stola veli meni na uho "ovo je bilo ukusno, jedino mi se čini da je ona šunka na rezancima bila malo stara !"
__________________
Broomstick operator level A1

Zadnje uređivanje Madame Hooch : 08.02.2008. at 21:51.
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom