Pogledaj jedan post
Old 01.08.2009., 20:08   #12
Quote:
D1esel kaže: Pogledaj post
Tehnicar za racunalstvo nema veze sa informatikom, vec sa strojevima

Mislim, na neki nacin ima veze, ali ako kosarkas zeli bas samo informatiku, "tehnicar za racunalstvo" je tada propali slucaj za njega, tezak je smjer i vecinom se uci elektrotehnika, strojevi, itd. Informatike imas 2h u tjednu kao i u svakoj drugoj skoli.

Tehnicar za racunalstvo zapravo nije to sto mu naziv govori, tj. jest, ali narod je to drugacije protumacio.
Nema to veze, kod tehničara za računalstvo se nauči osnova informatike i stim znanjem možeš upisati bilo koji studij informatike (jebiga uči se puno elektrotehnike, al to ne škodi).

Al ja osobno preporučujem matematičku gimnaziju, jer je po meni matematika glavna za informatičare, tj. matematički gimnazijalci će najlakše studirati bilo koji smjer informatike. Primjerice, ja sam išo tehničar za računalstvo, upiso sam FOI u Varaždinu, i po meni lakše bi mi bilo da sam išo matematičku gimnaziju (u mojoj školi je matematika bila sranje, dok su u gimnaziji u istom gradu bolje učili matematiku) jer bi lakše prošao neke predmete na FOI-u.Al neznam kolko se u matematičkoj gimaziji uči informatika.
thoughtless is offline