Pogledaj jedan post
Old 30.11.2013., 09:30   #11626
peć

karolinaxf kaže

Imam isti problem kod centralnog preko kaljeve , otvoreni sustav....
događa se da 50% vremena polazni vod bude hladniji od povratnog ...tj polazni se ne zagrije ni na 40 da bi termostat na njemu upalio pumpu...
Da li je ovo radi otvorenog sustava kod kojeg se prije u kotlu stvori para jer nije pod tlakom kao zatvoreni?
Kao problem vidim i to što je pumpa stavljena na polazni vod a ne na povratni i očito ona blokira tu paru na izlazu iz kotla. Nadam se da će premještanje pumpe u proljeće na hladni vod to riješiti.
Imate li neki bolji savjet ?

Smanji brzinu pumpe na 1 ili još dodaj neki ventil iza pumpe da možeš smanjiti protok , kad već nemaš termostatski miš ventil na ulazu u kotao. Za probu pritegni do kraja sve ventile na radijatorima i onda vrati za jedan krug tako češ smanjiti protok vode kroz sustav i možda dobiješ temperaturu od 60 C na izlazu iz peći.

Drugo pitanje - za dopunu sustava postavljen mi je ventil na kupaonski radijator, na tom radijatoru nema odzračnog ventila.

Stavi tu odzraku

Da li je to tako po pravilima struke i smijem li ipak i na taj radijator staviti odzračni ventil?

Treće pitanje u sustavu mi stalno ima zraka, na najvišljem radijatoru svakodnevo, iza njega je još kombinirani bojler za toplu vodu i na najvišem dijelu automatski odzračni lončić. Što može biti uzrok stalnoj pojavi zraka?

Nešto je tu debelo zabrljano , ne mogu shvatiti da u otvorenom sustavu ima zraka , ako je pumpa spojena iza kotla- kaljave peći , gdi je spojena otvorena exp posuda
ramzay is offline