Pogledaj jedan post
Old 05.01.2008., 15:45   #12
Quote:
vorbore kaže: Pogledaj post
bijelo, glatko, tip 500 ili 550. Od kvalitete brašna ovisi da li će se razvlačiti lako ili će pucati. Međutim to je prilična lutrija jer od istog proizvođača kupujemo istu vrstu brašna pa dobijemo različitu kvalitetu. Iako ni pucanje nije strašno velik problem, jer ga razvlačiš na veličinu metar sa metar (cca) a presavijaš na veličinu lima pa se tako pokriju eventualne pukotine. U svakom slučaju treba dosta strpljivo i nježno razvlačiti, a dobro je i podizati ga malo s krajeva (slično kao kad prostireš i ravnaš stolnjak ili plahtu) tako se razvlači sredina kad je već više razvučeno. Ajme šta ovo konfuzno zvuči
Zvuči zeznuto... ali majstorski... baš kao kad sam gledao baku kako razvlači kore za takve stvari.... Strpljivo hoda oko stola i na kraju to ispadne konkretna fiskultura... A bile su tanke poput celofana... poluprozirne, besprijekorne... a kolači od njih su bili prefini i kore su mirisale po friškom, tankom i ukusnom tijestu... i hrskavom, naravno....

Ali, danas moram uzeti godišnji za takvo nešto (karikiram, naravno, samo me je ovakav stil života- 24/7 natjerao da pričam o uspjesima industrijalizacije.... prilično jadno, znam..)... Ali samo donekle jadno, jer ipak su kore koje sam preporučio ručno vučene!!


+evo, corrina kaže da ih, osim u tommy-ju, ima i u Getrou!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom