Pogledaj jedan post
Old 31.12.2008., 16:33   #48
Quote:
Mostly Harmless kaže: Pogledaj post
Dativ,
dobrodošla na podforumu religija, i hvala ti na ovako lijepim pjesmama!
Šimić je prekrasan, slažem se, pa ću dodati njegovu možda najpoznatiju - opomenu.
Opomena
Hvala Mostly Beautiful..za dobrodoslicu i za one rijeci jucerasnje.
Znas sto osjecam za Simica A Opomena je odlican odabir, to je jedna od nasih najcitiranijih pjesama.

Simic je kao divlje jagode. Mozes ih jesti citav dan i citavu noc i nikada ti nece biti muka od toliko jagoda. Tako je i Simic...nikada mi dosta. I zato cu opet staviti Simica cije su pjesme takodjer zaokupljene tematikom vjecnog sna. U tvoj cast, Mostly:

TRCIM TRCIM

Mene prima hladna kuca
Sve su stvari nijeme mrke mutne tvrde
Jao one mrze mene
I kad usnem kad me vise nema
onda cujem: stvari zive nekud idu

Samo moji bijeli jastuci
(grlim ih ko ciste vjernice)
vole mene silno vole
Oni svu noc dokle mene nema
ziva meni mrtvom pjevaju

Bijeli moji jastuci
meni mrtvom pjevaju
moj san, i tisinu oko mene


Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Da, nisam odmah skužio, doista je to veliki pjesnik.
Tako duboko prožet spoznajom, tako zaljubljen...
Masha'Allah. I bas to je obavilo njegovu poeziju melankolicnom ceznjom za tamom pa iako su mu sve prelijepe i romanticne, takodjer su tuzne ali na onaj krasan nevin nacin kao tuga rosnog cvijeca ili kada pahuljice snijega padaju tiho i onaj osjecaj koji se radja kada promatras tu tihu, prekrasnu ali tuznu prirodu..kada i sve u tebi utihne pored te melankolicne ljepote. Takav je Simic, jednostavan a odjekuje snazno. Evo i za tebe jedna od Simica, ako ti se svidjala Nadjeni Bog imam dojam da ce ti se svidjeti i ova:

Nista nije moje
Ja sam igra svoga Boga.

Stojim sam na rubu noci i svih dozivljaja
Za mnom lezi crna proslost sahranjena
Ja sam sada tamna granica
Ja se radjam

Boze bacaj zivot u me
Ja sam more koje ceka crven zivot sunca u sebe

Boze, budi volja Tvoja
Stojim go na rubu svoje proslosti
Ja sam tamna granica
Moja dusa strepi
nevjesta u prvoj plahoj plavoj noci.
Moja dusa drsce
ispred Tebe
beskrajnog i tajnog tamnog zastora




Quote:
Pa musliman sam... Pozdrav
Sramoto foruma, cast mi ne dozvoljava da te pozdravim. Kakav si ti to musliman kada si izostavio najljepsi dio Kurana? Onaj sto si stavio je dobar ali ne odjekuje ni priblizno jako kao neki ostali.
Ja cu biti forumski Goethe pa cu spasiti sat i vratiti se ako nadjem citat na hrvatskom a ako ne, onda ce biti na engleskom.
Dativ is offline  
Odgovori s citatom