Pogledaj jedan post
Old 05.04.2010., 14:48   #1122
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Neznam tocno sa kakvim je to aparatima rijec tamo,no napraviti nogu cijelu za 30eur je glupost jer ukoliko se uzme kalkulator ,ispadne da se sa vodeno hladjenim IPL-om (oko 8cm2), mora ispucati oko 400 flasheva. Znajuci da lampa gola kosta 500-1000 eur (dakle zamjena oko 7000kn do 10000kn) i traje kojih 20000 flesheva dolazimo do cijene od 50lipa po fleshu da se samo lampa isplati i da se nista ne zaradi. To x 400 = 200 kuna. Dakle 30 eur mi je gola lampa za tu nogu. Pristojna cijena bi bila max 120 eur (jer ne treba zaboraviti amortizaciju aparata koji te je kostao 200000kn) Ukoliko je rijec o zracno hladjenom IPL (12cm2) onda je moguce raditi i za tu cijenu. Dodje mi nekih 15eur,no rezultat je banana. A to da kod nas neki naplacuju i po 4000 kn noge (a i vise) je druga prica.
mislim da je cijela šema da uzimaš franšizu kojom osiguravaš uređaj i ime pa samim tim i održavanje. vjerujem da je na upravo na nozi minimum isplativosti, ali se vjerojatno nadoknadi na drugim dijelovima tijela.
bila sam spremna da jednostavno stvar ne radi jer je cijena niska, ali meni radi

uostalom, oni se bave jedino i samo time, pa ako mogu imati 613 centara u 7 zemalja i nekoliko kontinenata, očigledno imaju i klijenata i zainteresiranih za franšizu. uostalom, na njihovom sajtu piše da je dosta 30 000 eura za pokrenuti franšizu pa ako ima zainteresiranih, imate link gore
__________________
stisnimo se
sardina is offline  
Odgovori s citatom