Pogledaj jedan post
Old 10.01.2012., 16:17   #17
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ok, sve mi je jasno osim ovoga. Nadam se da si u krivu jer u suprotnom dolazi u pitanje moj posao. Mi radimo razne programe i svaki program prilagođavamo korisniku i to je glavni izvor novca i posla. Ovo bi značilo da bi mogli imati samo jednu verziju programa za npr. ugostiteljstvo gdje bi za svaku promjenu morali ponovno tražiti licencu?
Ah nisi shvatio, taj program je neka vrsta drivera, koji prima datoteke (staviš datoteku s uputstvima za ispis - šifre, nazivi artikala, cijene rabati, načini plaćanja u jedan folder, a u drugom folderu dobiješ datoteku s odgovorom (nalazi se i broj računa dodijeljenog u pisaču) što je s tim napravio), ima podršku i za COM. Nije to nadomjestak za knjigovodstvo. Ima i automatiziranih kasa koje izdaju samo račune (najeftinija verzija) i imaju vezu s poreznom upravom, ali bez knjigovodstva. Tog tipa 'softweri' zapravo kase su ugrožene. Za Srbiju i BiH koristi se neki bugarski (ima više verzija) i podržava više pisača. Srbi su napravili i neku svoju verziju tog driver-a ali samo za neke pisače.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom